SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Musa Büyükbekdaş ve Fen Bilimleri Öğretmeni Hidayet Demir, bilim tarihindeki gelişmeleri roman diliyle kitaba dönüştürdü.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Musa Büyükbekdaş ve Fen Bilimleri Öğretmeni Hidayet Demir, bilim tarihindeki gelişmeleri roman diliyle kitaba dönüştürdü.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Musa Büyükbekdaş ve Fen Bilimleri Öğretmeni Hidayet Demir, Sivas Valiliği Himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında kitap yazdı. Okul Müdürü Metin Karaçınar ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret eden Büyükbekdaş ve Demir, "Roman Diliyle Bilim" adını verdikleri eser hakkında bilgi verdi. Kitabın hazırlık sürecinde 20 bin sayfa bilimsel ve edebiyat çalışmasını incelediklerini belirten Büyükbekdaş, bu çalışmalar ışığında inceledikleri bilimsel çalışmaları roman diliyle kaleme aldıklarını belirtti. Öğrencilerin anlayabileceği türde, akıcı bir bilimsel kaynak oluşturmak amacıyla yürüttükleri çalışmayı 756 sayfalık kitaba dönüştürdüklerini belirten Büyükbekdaş, öğrencilerin; "Roman Diliyle Bilim" adını verdikleri kitap ile bilim tarihindeki gelişmeleri, sosyal bilimlerin literatürünü ve bilim tarihinin temel kavramlarını öğrenebileceklerini kaydetti.

 Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir süre öğretmenlerle sohbet etti. Aslan, öğrencilerin istifadesine sunulacak çalışma dolayısıyla tebriklerini iletti.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.