SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında ilimize gelen 24 öğrenci ve beraberindeki öğretmenler, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişimi Programı" kapsamında ilimize gelen öğrenci ve öğretmenler, Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

 

Bursa Hüdavendigar Anadolu imam Hatip Lisesi ve Denizli Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine Şube Müdürümüz Bekir Dal ile proje ortağı olan Sivas Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdulkadir Selvi ve Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hacı Ömer Özdemir de eşlik etti.

''Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı'' eğitim sisteminin hedefi olan aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim bireyler yetiştirilmesi, öğrencilerin ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin farkına varması, farklı bölgelerin yaşam koşullarını daha yakından kavraması, sosyal-kültürel açıdan birbirlerini tanıması ve insani değerlerle kuşanmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bu kapsamında ilimize gelen 24 öğrenci belli bir süre kendi okulları dışında Anadolu imam hatip liselerinde eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanıyacak, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanacak, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılacaklar.

Ziyarette öğrenci ve öğretmenler ile sohbet eden Aslan, bu tür programların öğrencilerin gelişimi ve edindikleri bilgiler açısından oldukça önemli bir araç olarak gördüğünü belirtti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan; Sivas'ın kültürel ve sosyal faaliyetler olarak zengin bir şehir olduğunu belirterek ''Bu zenginliklerden en güzel şekilde faydalanmanızı diliyorum, umarım faaliyetleriniz faydalı ve dolu dolu geçer.'' dedi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Aslan, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Ardından Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan öğrenci ve öğretmenlere kitap hediye etti.

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.