SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Projesi kapsamında Romanya'da 14 Günlük Staj Programına katılan Karşıyaka MTAL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. Öğrencileri, 14 Günlük Staj Programı ile ilgili izlenimlerini Aslan ile paylaştı.

Erasmus Projesi kapsamında Romanya'da 14 Günlük Staj Programına katılan Karşıyaka MTAL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. Öğrencileri, 14 Günlük Staj Programı ile ilgili izlenimlerini Aslan ile paylaştı.

"Sivaslı Kızlarımız Avrupa'da" Erasmus K102 Projesi kapsamında Romanya'da 14 Günlük Staj Programına katılan Karşıyaka MTAL öğrencileri, izlenimlerini Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ile paylaştı.

Okul Müdürü Cemal Dalcı, Müdür Yardımcısı Serpil Dal ve Hasta-Yaşlı Hizmetleri Alanı Öğretmeni Gamze Güney eşliğinde Aslan'ı ziyaret eden öğrenciler, staj çalışmaları hakkında bilgi verdi. Aslan, Sataj Programına katılan öğrencileri temsilen ziyarete gelen öğrenciler; Tuğba Altuntaş ve Fatma Öğütlüoğlu İle bir süre sohbet etti.

Okul tarafından yürütülen projenin detayları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Cemal Dalcı ise 2019 yılında destek alan "Sivaslı kızlarımız Avrupa'da" Erasmus K102 Projesinin pandemi nedeniyle tamamlanamadığını söyledi. Projenin ilk akışının pandemi öncesinde Avusturya'da çocuk gelişimi ve eğitimi alanı öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildiğini belirten Dalcı, ikinci akışın ise pandemi sonrasında hasta-yaşlı hizmetleri alanı öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildiğini söyledi. 14 günlük staj programına 5 öğrenci ve iki öğretmenin katıldığını belirten Dalcı, "proje süresince gerek teknik gerekse kültürel faaliyetler ile mesleki tecrübeler kazanarak dönen öğrencilerimizin edindikleri Europass Belgesi, kariyerlerine önemli bir katkı sağlayacaktır." Dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise öğrencilerin proje sayesinde önemli tecrübeler edindiğine inandığını belirtti. Aslan, projenin yürütülmesinde emeği olan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. 

23-06-202223-06-202223-06-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.