SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ KA210 "Digitalife Projesi" kapsamında aralarında Türkiye'den eğitimcilerin de bulunduğu, Kuzey Makedonya, Bulgaristan ve Romanya'dan gelen akademisyen ve öğretmenler Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Erasmus+ KA210

Millî Eğitim Bakanlığınca geliştirilerek öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulan dijital eğitim platformları Avrupa Ülkelerinden gelen eğitimcilere tanıtılıyor. Sivas'ta Eğitimde Diriliş Derneği ve Buruciye Gençlik ve Eğitim Derneğinin ortaklaşa yürüttüğü Erasmus+ KA210 "Digitalife Projesi" kapsamında ilimize gelen ve eğitim programına katılan akademisyen ve öğretmenler, dernek başkanları ve projede görev alan gönüllü öğretmenler ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yener, bir süre dernek yöneticileri, öğretmen ve akademisyenlerle sohbet ederek projenin detayları ve bu kapsamda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dernek başkanları, Sivas'ta proje kapsamında, "Dijitalleşme, dijital güvenlik ve gençlik çalışmaları" temasıyla 1 hafta sürecek faaliyetler gerçekleştirileceğini belirtti.

Daha sonra kısa bir değerlendirme yapan Yener; "Sultan Şehir Sivas'ımıza hoş geldiniz. Burada hem proje kapsamında çeşitli faaliyetler gerçekleştirecek hem de tarihi ve kültürel zenginlikleri ile adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Sivas'ı yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Ülkemiz, dijitalleşme konusunda gerçekten önemli çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmaların eğitim ayağında öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulan ve farklı bileşenleri olan EBA, ÖBA, ÖDS gibi interaktif eğitim platformları var. Bu platformlar gerçekten ileri bir teknoloji ve yapay zekâ ile eğitim-öğretim süreçlerine önemli katkılar sağlıyor. Teknoloji çağında öğrencilerimizin bilgiye daha kolay erişmesi, öğrenme ortamlarının zenginleşmesi için daha birçok yenilik hayata geçiriliyor. Teknolojiyi üretmek, kullanmak çok önemli. Ama en önemlisi teknolojinin doğru ve amacına uygun olarak insanlık yararına kullanılmasıdır. Çünkü teknoloji doğru kullanılmadığında, iyi niyetli kullanılmadığında insanlık için birçok olumsuzluğu da beraberinde getiriyor. Bunun örneklerini Suriye'de, Filistin'de, Ukrayna'da görebiliyoruz. Bunun dışında çocuklarımız dijital ortamlarda birçok olumsuzluğa maruz kalabiliyorlar." dedi.

Bir süre öğretmen ve akademisyenlerle sohbet eden Yener, dijital eğitim altyapısı hakkındaki görüş ve önerileri dinledi.

23-10-202323-10-202323-10-202323-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.