SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Akreditasyon Süreci

Erasmus Akreditasyon Süreci

Müdürlüğümüz, 2021-2027 dönemini kapsayan Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonu almak amacıyla Türkiye Ulusal Ajansı'na başvuru yapmış ve bu başvuru sonucunda Okul Eğitimi alanında akredite kurum olmaya hak kazanmıştır. Erasmus Akredite Kurumu olarak Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Ana Eylem 1 fırsatlarına daha basitleştirilmiş şekilde erişim elde edecektir.

Söz konusu dönemin ilk yılı için müdürlüğümüz adına okul personeli ve öğrenci hareketliliklerini kapsayan bir başvuru yapılacaktır. Yeni Öğretim Yöntem ve Tekniklerinin geliştirilmesi hedefini gerçekleştirmek amacıyla yapacağımız başvuru sonucunda farklı okullarımızdan öğretmen ve öğrencilerimiz hareketliliklere katılma şansı elde edeceklerdir. Söz konusu hareketliliklere katılacak öğretmen ve öğrencilerimizin konsorsiyum üyesi olmaya hak kazanan okullarımızdan seçilecektir. Konsorsiyum üyesi olmak isteyen okullarımızın 3 - 6 Mayıs 2021 tarihleri arasında Okul Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden Erasmus Akreditasyon Modülüne giriş yapması gerekmektedir. Söz konusu süreç ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Web Sitesi'nde Projeler sekmesinden yer alan Erasmus Akreditasyon Süreci sayfasını ziyaret edebilirsiniz. ( http://sivasarge.meb.gov.tr/www/erasmus-akreditasyon-sureci/icerik/264 )

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.