SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Sivasi Hareketi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Sivasi Hareketi Tanıtım Toplantısı; Sivas Valisi Sayın Alim BARUT, Belediye Başkanı Sayın Sami AYDIN, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Zekeriya ÇINAR ve Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile Okul-Kurum Yönetici, Öğretmen ve Velilerin katılımı ile gerçekleşti.
Eğitimde Sivasi Hareketi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Yoğun katılımın olduğu gözlemlenen Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde yapılan toplantı, Kazımkarabekir Ortaokulu Folklor Ekibinin gösterisi ile başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya ÇINAR tarafından "Eğitimde Sivasi Hareketi"´nin Tanıtımı yapıldı. ÇINAR konuşmasında özetle; Eğitimde Sivasi Hareketi’nin dört ana başlık ve bu başlıkların alt bileşenlerinden oluşan, sürekli gelişmeye uygun, yenilenebilen, içeriği zenginleştirilebilen, alınacak geri dönütler ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütlerinin vereceği desteklerle eğitime yön verecek bir proje olduğunu belirtti.

Projenin detayları hakkında bilgi veren Zekeriya ÇINAR; “Tarihimiz ve Kültürümüz” ana başlığı altında; Sivas’ın Mümtaz Şahsiyetlerinin ve Eserlerinin Tanıtılması, yaşatılması, Haftanın Sözü Uygulaması ile karekter eğitimine yönelik uygulamalar ve bu uygulamaların yaygınlaştırılılması, İnternet ve Sosyal Medya Bağımlılığı yada Medya Okuryazarlığı konusunda bilinçlendirme ve bu konuda Eylül ayından itibaren düzenlenecek olan seminerler, Veli-Öğrenci Eğitimleri konusunda Sivas medya ve TV’lerinde yapılacak olan eğitimler; Tarihi ve Kültürel Bilincin Geliştirilmesi, Aile Danışmanlığı Merkezlerinin kurulması ve Ailelere yönelik verilecek eğitimler, Ayın değeri ve Kardeş Okul Uygulamaları ile Kentli öğrencilerin-Kırsal Yöre Öğrencileriyle ve kültürler ile daha çok tanışmaları ve bu değerleri tanımaları ile ilgili uygulamalar içerisinde olacaklarını belirtti

Milli Eğitim Müdürü Zekeriya ÇINAR konuşmasında; “Akademik Başarı” ana başlığı altında; Akademik Başarının Artırılması, Okuyorum-Yazıyorum-Anlıyorum, Mesleki Yönlendirme ve Tanıtım Faaliyetleri ile Projeler’den bahsetti. “Yönetici ve Öğretmen Eğitimleri” ana başlığında ise Seminer ve Kurslar, İyi Örneklerin Paylaşılması, Okul-Kurum ziyaretleri etkinliklerini yapacaklarını açıkladı. ÇINAR; “Sanat ve Spor” ana başlığı altında ise Okullarda Oyun Alanlarının Oluşturulması, Zeka Oyunları, Resim-Şiir Etkinlikleri olduğunu vurguladı. Her çocuğun bir sanat ve spor dalı ile ilgilenmesini istediklerini belirten ÇINAR, ayrıca Okullar Hayat Olsun kapsamında Sağlıklı yaşam etkinlikleri düzenleyeceklerini ve Ailelerin okullarda düzenlenecek olan bu etkinliklere çocukları ile birlikte katılmalarını beklediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Sami AYDIN ise Eğitimin paylaşmak, toplu yaşamak, hissetmek ve birçok duyguyu, değeri, kültürü birlikte yaşamak ve yaşatmak olduğunu söyledi. AYDIN, Toplumdaki yaşanan birçok olumsuz olayların kaynağının eğitim eksikliği ve yetersizliği olduğunu vurguladı ve “Eğitimde Sivasi Hareketi” nin bu eksikliği giderecek bir proje olduğunu söyledi.

 

Sivas Valisi Alim BARUT, Eğitimin hayatın her alanına, toplumun her katmanına erişimi sağlayan bir durum olduğunu, bu konuda herkese görevler düştüğünü söyledi. Alim BARUT; Geniş düşünülmüş, ortaya konulmuş 3 yıl sürecek bu projenin hazırlanmasında emeği geçen ve bu projeye katkı sağlayan Eğitim Camiası, Kamu-kurum ve kuruluşları ile tüm Sivaslılara teşekkür etti. 

Eğitimde Sivasi Hareketi Sunum Pdf dosyasına ulaşmak için tıklayınız.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.