SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Rehber; "Okulum Sivas"

Eğitimde Rehber;

Sivas'ta, öğretmenlerin derslerini okul dışı mekânlarda yaparak, yaşayarak ve daha kalıcı bir şekilde öğrencilere aktarmasına imkân sağlayacak olan "Okulum Sivas" rehber kitabı hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 81 ilde uygulamaya geçirdiği "Okul Dışı Öğrenme Projesi" kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan kitabın tanıtımı yapıldı.

 

Valimiz Salih Ayhan, Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulunda gerçekleştirilen 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış programında "Okulum Sivas"ı basına tanıttı. Programa AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı katıldı.

Proje ekibinde görev alan öğretmenlerden Serkan Erdoğan, kitabın içeriği ve hazırlık süreci ile ilgili Vali Ayhan'a bilgi verdi. Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyon hedefleri ile birebir örtüşen projenin en temel amacı; öğrencilerimizin yaşadıkları şehirlerde bulunan doğal, tarihi ve kültürel mekânlar ile bilim merkezlerinin ders müfredatıyla ilişkilendirilmesi; bu mekânların okul dışı öğrenme ortamı olarak kullanılması; aynı zamanda öğrenmenin yerinde ve kalıcı olarak sağlanmasıdır." Dedi.

Erdoğan, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde ayrı ayrı hazırlanan kitaplara müdürlüğümüz resmi web sitesi www.sivas.meb.gov.tr üzerinden dijital ortamda erişileceği gibi, örnek baskıların da okullara ulaştırılacağını söyledi.

Valimiz Salih Ayhan ise kitabın hazırlanmasına emeği geçen öğretmenleri tebrik ederek, programın eğitim-öğretimde biran evvel uygulanmasını istedi. Ayhan, ilkokul için hazırlanan kitabı Muhsin Yazıcıoğlu 1/A Sınıf Öğretmeni Arife Yılmaz'a takdim etti.

09-09-201909-09-201909-09-201909-09-2019

 

 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.