SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde HEDEF; her sene daha ileriye... Sivas'ta HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların akademik başarıya yansımaları ve LGS-YKS hazırlık süreci, İl Eğitim Değerlendirme Toplantısında masaya yatırıldı.

Eğitimde HEDEF; her sene daha ileriye... Sivas'ta HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların akademik başarıya yansımaları ve LGS-YKS hazırlık süreci, İl Eğitim Değerlendirme Toplantısında masaya yatırıldı.

Sivas İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında yapıldı. Müdürlüğümüz A Blok Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında gerçekleştirilen akademik, sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin ele alındığı toplantıda. Akademik başarıyı artırmak için gerçekleştirilen çalışmalar üzerinde duruldu. Bu kapsamda, 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan eğitim programları ve sınav uygulamalarının analizleri masaya yatırıldı. Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan, izleme ve kazanım değerlendirme sınavlarının istatistiki verilerini paylaşarak, ders ders, okul okul, il merkezi ve ilçeler olarak başarı analizlerini kapsayan kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda; HEDEF Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların akademik başarı başta olmak üzere her alanda önemli yansımaları olduğu vurgulanırken, ortak sınavlar ile izleme ve kazanım değerlendirme sınavlarının bu noktada önemli bir gösterge olduğuna dikkat çekildi. Sivas'ın HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla TÜBİTAK Projelerinde yüzde 86'lık rekor bir başvuru artışı kaydettiğine dikkat çekilirken, bu alanda bölgede birincilik, ülke genelinde ise 9'unculuk başarısının yakalandığının altı çizildi.

HEDEF Projesi ile Sivas'ın eğitimde önemli bir ivme yakaladığına dikkat çeken Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, kurum idarecilerimiz, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve tüm öğretmenlere gayretleri için teşekkür etti. Aslan, yaklaşan LGS ve YKS sınavına hazırlık süreçlerinin kapsamlı bir şekilde ele alındığı toplantıda, özellikle istatistiki veriler ışığında ortaya konulan eksik yönlere ağırlık verilmesini istedi. Aslan, öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanmaları için akademik çalışmaların titizlikle yürütülmesinin yanı sıra moral ve motivasyonlarını da artıracak çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen projelerin ildeki uygulamalarının da ele alındığı toplantıda, meslek liseleri ve üretim faaliyetleri üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu. Okulların büyük-küçük onarımları, güçlendirme çalışmaları, yeni eğitim yatırımları, hayat boyu öğrenme faaliyetleri, fikri sınai mülkiyet hakları, TEKNOFEST, TÜBİTAK başvuruları konularının ele alındığı toplantıda, İngilizce öğrenme süreçlerini eğlenceli bir şekilde kolaylaştırmak için seçkin dil uzmanları tarafından tasarlanan "Diyalekt" uygulaması konusunda da bilgilendirmede bulunuldu. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, bunların yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığınca öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunulan interaktif dijital öğrenme ortamları; Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi'nin (ÖDS) etkin bir şekilde kullanılması için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimizin sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgilendirmede bulunduğu toplantıda, ilçe milli eğitim müdürleri de söz alarak görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

Toplantı'nın son bölümüne İmranlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde iken Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Şafak Turan'da konuk oldu. Turan, Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, kurum idarecilerimiz ve ilçe milli eğitim müdürleri ile vedalaşarak helallik istedi. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'da Turan'a verdiği hizmetler dolayısıyla teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

27-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-202327-04-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.