SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri

Eğitimde Fatih Projesi Uzaktan Eğitimleri

2016 yılında FATİH Projesi kapsamında yapılan eğitimlerin büyük bir bölümü uzaktan eğitim yöntemi ile yapılacaktır. Eğitimler öncelikli olarak projenin 1. faz okullarında görevli öğretmenler olmak üzere tüm öğretmenlere açıktır. Yeni hazırlanan Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi içerisinde; Eğtiimde Teknoloji Kullanımı, EBA Ders ve EBA V sınıf konuları bulunmaktadır. Ayrıca yapılacak uzaktan eğitimler yeni bir yöntem olarak uygulama destekli yapılacaktır. Eğitime katılacak öğretmenler eğitimn ikinci haftasında öğrencileri ile birlikte EBA, EBA Ders veya EBA V sınıf uygulaması yapacaktır. Bu uygulamaya oklundaki BT Rehber öğretmeni veya görevli fatih projesi eğitmenleri destek verecektir.


1- 2016 Yılı hizmetiçi eğitim faaliyetleri yayınlanmış olup mebbis modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bu faaliyet içerisinde yer alan 2016000009 faaliyet numaralı “Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi” ne Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler ( Şu an görevde olan ve ikinci dönem görev talep edecekler) dahil edilecektir. Eğitim uzaktan eğitim faaliyeti olup içerisinde ; Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf eğitimleri bulunmaktadır. Daha önce yüzyüze ESY eğitici eğitimini tamamlamış olan eğitmenlerimiz dahil olmak üzere bt rehberlik görevi yürüten tüm öğretmenlerin başvurması gerekmektedir. Son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimin kontenjanı 5.000 kişidir.

2- Yine Aynı şekilde 2016000008 faaliyet numaralı Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi de başvuruya açık olup bu eğitimin de son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimler 1. faz okullarda görev yapan öğretmenler öncelikli olmak üzere tüm öğretmenlere açıktır. Bu eğitim de bir uzaktan eğitim faaliyeti olup kontenjanı 10.000 kişidir.

Her iki eğitim de uzaktan eğitim faaliyeti olup başlama tarihi 18 Ocak 2016’dır. Genel olarak uzaktan eğitimlerle ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

 

Eğitimlere başvuru MEBBİS modülü hizmetiçi eğitim bölümünden;

https://mebbis.meb.gov.tr

Eğitimler ise öğrenim yönetim sistemi ;

http://lms.eba.gov.tr üzerinden yürütülecektir.

FATİH Projesi Uzaktan Eğitimleri

* Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi
* Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı Eğitimi
* Ağ Alt Yapısı Semineri
* Teknoloji Destekli Matematik Eğitimi

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.