SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYK merkezlerinde görev alan öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener; "Çocuklarımızın önce gönlüne dokunalım. Hem kendi gelecekleri, hem de ülkemizin geleceği için onlara en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz." dedi.

DYK merkezlerinde görev alan öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener;

Sivas'ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında gerçekleştirilecek Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) yönelik planlama ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen programa, Şube Müdürümüz Mesut Kaş ve kent merkezindeki DYK Merkezlerinde görev yapan LGS gurubundaki öğretmenler katıldı.

Toplantı, Şube Müdürümüz Mesut Kaş'ın DYK Yönergesinde yapılan değişiklik ve yeniliklere yönelik sunusu ile başladı. Bugünkü toplantının LGS'ye yönelik gerçekleştirilen kurslarda görev alan öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildiğini belirten Kaş, yarın ise YKS'ye yönelik düzenlenen kurslarda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelineceği bilgisini paylaştı.

YENER; "ÇOCUKLARIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE REHBERLİK ETMELİYİZ"

Sunumun ardından konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Millî Eğitim Bakanlığının belirlediği program doğrultusunda gerçekleştirilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının LGS ve YKS'de elde edilen başarılara önemli katkılar sağladığını belirtti. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını dileyen Yener, "İnşaallah, bu dönemde sizlerin de gayret ve destekleri ile çocuklarımızın akademik başarısını artıracak, onları çağın gereklilikleri ile donanmış, bilgili ve kültürlü bireyler olarak geleceğe hazırlayacağız. Çocuklarımızın akademik başarısını artırmak için hep birlikte büyük gayret göstereceğiz. Ama önce onların gönlüne dokunalım. Vatan sevgisini, bayrak sevgisini, milli ve manevi değerlerimizi en güzel şekilde aktaralım. Çocuklarımız, çok soru çözüp başarılı olabilir. Ama onları milli ve manevi değerlerine bağlı bir şekilde yetiştirmez isek başarılı olmalarının ne bize, ne de ülkemize bir katkısı olmayacaktır.

Yaşadığımız çağda çocuklarımızın hızına yetişemiyoruz. O nedenle kendimizi sürekli güncellemeli, çocuklarımızın hızına yetişmeli ve onlara hem kendi gelecekleri, hem de ülkemizin geleceği için en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Yener, daha sonra öğretmenlerin, görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Toplantının son bölümünde, "DYK yönergesinde değişenler-yenilikler, merkezlerin oluşum süreçleri ve öğretmen öğrenci durumları, modüller, DYK sınavları ve ölçme değerlendirme süreci, izleme ve denetleme süreci, sene sonu işlemleri ve raporlama süreci" konu başlıkları üzerinde duruldu.

20-09-202320-09-202320-09-202320-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.