SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine; "Sevgi", "Şefkat", "Merhamet", "Saygı", "Azim", "Kararlılık", "Sabır", "Sebat", "Fedakârlık" Değerleri ve Kavramları Konulu Konferans Verdi.

CÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine;

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında Sivas'ta ilköğretim, ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim ve özel öğretim kurumları genel müdürlüklerine bağlı okul ve kurumlarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik konferans düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Şems-i Sivasi İl Hak Kütüphanesi konferans salonunda düzenlenen programda CÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse öğretmenlere; "Sevgi", "Şefkat", "Merhamet", "Saygı", "Azim", "Kararlılık", "Sabır", "Sebat", "Fedakârlık" Değerleri ve kavramları konulu konferans verdi.

Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, konferansın ardından Özköse'ye teşekkür ederek günün anısına tablo ve plaket hediye etti. Ekim ayında başlayan programın Kasım, Aralık, Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan; konferans, sunum, uygulama, iyi örnekler ve atölye çalışması şeklinde devam edeceğini belirten Tutkun şu şekilde konuştu:

"Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün programı doğrultusunda öğretmenlerin, mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu programlar düzenlenmektedir. Biz de bu doğrultuda öğretmenlerimizin alan bilgilerini sürekli güncellemeleri için farklı programlar uyguluyoruz. Alanında uzman akademisyenlerimiz, öğretmenlerimizle bir araya gelerek hem tecrübe paylaşımında bulunuyor, hem de alan bilgileri ile ilgili önemli aktarımlar gerçekleştiriyorlar. Bu doğrultuda bizlere katkı sağlayan Prof. Dr. Kadir Özköse hocama teşekkürlerimi iletiyorum."

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.