SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇİKOLİS'İN BAŞARI HİKÂYESİ, MESLEK LİSELERİNE MODEL OLMAYA DEVAM EDİYOR...

ÇİKOLİS'İN BAŞARI HİKÂYESİ, MESLEK LİSELERİNE MODEL OLMAYA DEVAM EDİYOR...

MEB ÖBA Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı kapsamında Sivas'ta düzenlenen; "Döner Sermaye Kapsamında Çikolata İmalat Süreci ve Ürünlerin Ticari Hale Getirilmesi Öğretmen Hareketlilik Programı" ikinci eğitim çalışması başladı. ÖBA Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programına "Eğitim Merkezi" olarak kabul edilen Sivas Sultanşehir MTAL'de düzenlenen eğitim programı; 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul, Aydın, Karaman, Afyonkarahisar, Balıkesir, Niğde, Elazığ, Van, Kahramanmaraş ve Sakarya illerinden yiyecek içecek hizmetleri alanı bulunan okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticilerin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

 

3 günlük eğitim programı bugün gerçekleştirilen açılış toplantısı ile başladı. Toplantıya, Müdür Yardımcımız Halil Kurt, Şube Müdürümüz Bekir Dal, Sultan Şehir MTAL Müdürü Salih Delice ve alan öğretmenleri ile 10 ilden gelen öğretmen ve okul idarecileri katıldı. Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Halil Kurt ve Şube Müdürümüz Bekir Dal, eğitim programına katılan öğretmen ve yöneticilere başarılar dileyerek bir süre sohbet etti. Kurt, Sivas Sultanşehir MTAL Müdürü Salih Delice'den eğitim programının içeriği ve detayları hakkında bilgi aldı.

ÇİKOLİS'İN BAŞARI HİKÂYESİ, MESLEK LİSELERİNE MODEL OLMAYA DEVAM EDİYOR...

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında çikolata üretim atölyesi kurulan Sivas Sultanşehir MTAL, "Çikolis" markasıyla üretimini yaptığı çikolatalarla önemli bir başarıya imza attı. 2020 yılında marka tescili alınarak kısıtlı imkânlarla üretimine başlanan "Çikolis" bugün, sevilen ve aranan bir lezzet haline dönüştü. Sultanşehir MTAL, üretimden satış sürecine kadar yürüttüğü başarılı süreçlerle dikkatleri üzerine çekerken, farklı okullar için de örnek oldu. Kısa süre önce ÖBA Yönetici Öğretmen Hareketlilik Programına "Eğitim Merkezi" olarak kabul edilen Sivas Sultanşehir MTAL öğretmenleri, "Döner Sermaye kapsamında Çikolata İmalat Süreci ve Ürünlerin Ticari Hale Getirilmesi" konusundaki bilgi ve tecrübelerini farklı illerden gelen öğretmen ve okul idarecileri ile paylaşacak. Eğitime katılan öğretmen ve okul idarecileri, burada elde edecekleri bilgi ve deneyimlerle kendi okullarında yeni üretim modelleri uygulayacak. 

28-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-202228-11-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.