SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Yıl Türkiye’de Gerçekleştirilecek Olan 40. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Sivas’ı Temsil Edecek Olan Sporcular Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı Ziyaret Etti.

Bu Yıl Türkiye’de Gerçekleştirilecek Olan 40. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Sivas’ı Temsil Edecek Olan Sporcular Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı Ziyaret Etti.

12-21 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan 40. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılacak olan sporcular Said Erkam Bıyıkoğlu ve Ömer Korkmaz, Antrenör Mustafa Aydın ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret etti.

 

Bilek güreşi tarihinde ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek olan şampiyona hakkında Savaşçı’ya bilgi veren Antrenör Aydın, şampiyonaya Sivas’ı temsilen Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu ve Açıköğretim Lisesi öğrencisi Ömer Korkmaz’ın katılacağını söyledi.

Sivaslı sporcuların çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ve şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Aydın, 2016’da Bulgaristan’da gerçekleştirilen şampiyonada 55 kiloda dünya Şampiyonu olan Bıyıkoğlu ve bu yıl Türkiye ikincisi olan Korkmaz’ın ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek olan dünya şampiyonasında da oldukça iddialı olduklarını söyledi.

Aydın, “Sporcularımızla İnşallah, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hedefimiz, her iki sporcumuzun da kendi kilolarında dünya şampiyonu olması” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise bir süre sporcularla sohbet ederek, şampiyona hazırlıkları hakkında bilgi aldı. Savaşçı, “Şimdiden sporcularımıza başarılar diliyorum. İnşallah, emeklerinin karşılığını en iyi şekilde alır ve bayrağımızı dalgalandırırlar.” İfadelerini kullandı.

05-10-201805-10-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.