SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu yıl okula başlayacak yaklaşık 6 bin 1. sınıf öğrencisi için Sivas Belediyesi tarafından sağlanan kırtasiye setlerinin dağıtımına başlandı. Kırtasiye desteği için İnönü İlkokulunda program düzenlendi.

Bu yıl okula başlayacak yaklaşık 6 bin 1. sınıf öğrencisi için Sivas Belediyesi tarafından sağlanan kırtasiye setlerinin dağıtımına başlandı. Kırtasiye desteği için İnönü İlkokulunda program düzenlendi.

Bu yıl okula başlayacak yaklaşık 6 bin 1. sınıf öğrencisi için Sivas Belediyesi tarafından sağlanan kırtasiye setlerinin dağıtımına başlandı. Kırtasiye desteği için İnönü İlkokulunda program düzenlendi. Programa Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Başkan Yardımcıları Ahmet Duman ve Necmettin Yılmaz, Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Programda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibine eğitime sağladıkları destekler dolayısıyla teşekkür etti. Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen bazı önemli çalışmalara değinerek bu çalışmaların Sivas'ta da başarılı bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çeken Aslan, artık kapsayıcı bir anlayışla veliyi de içerisine alan bir öğrenme ortamı oluşturulduğuna vurgu yaptı.

Aslan, şu ifadeleri kullandı:

"Eğitim tüm kadim medeniyetlerin geleceğin şekillenmesinde, tüm toplumların iyileşmesi güçlenmesi anlamında önemli bir rol oynar. Sivas Belediyemizin desteğiyle çok önemli bir faaliyetin içerisinde bulunuyoruz. Bize sadece bugün değil. Bize tüm çalışmalarımızda destek veren belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bakanlığımız özellikle 2021-2022 Eğitim Öğretim yılından itibaren farklı politikalarla eğitim-öğretimi yeni bir anlayışla şekillendirmeye başlamıştır. Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşmak isterim; Köy Yaşam Merkezleri, Matematik Seferberliği, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi, kütüphanelerin zenginleştirilmesi, öğretmen ve yönetici eğitimleri, mesleki eğitim kanunu, okul öncesinin yaygınlaştırılması ve özellikle öğrencilerimize yönelik yaz kursları...  Artık her şeyi birlikte öğrenmeye başladık. Tüm bu çalışmaların ışığında yeni bir anlayışla çocuklarımızla birlikte öğrenerek ülkemizin geleceğine katkı sunacağız."

BİLGİN: "ÇOCUKLARIMIZIN YÖNETİCİ OLACAĞI TÜRKİYE BU GÜNDEN DAHA GÜÇLÜ OLACAK"

Aslan'ın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise sözlerine 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladı. Hem, ilkokul 1. Sınıfa başlayacak öğrencileri sevindirmek hem de velilere bir katkı sağlamak için bu çalışmayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Bilgin, "Bu çocukların yönetici olacağı Türkiye, emin olun bugünkünden çok çok daha güçlü olacak." Mesajını paylaştı.

Bilgin, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün farklı bir programda sizlerle bir aradayız. Öncelikle sizlerin huzurunda Millî Eğitim Müdürümüze ve eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. 'Gençlerimiz için, çocuklarımız için ne yapabiliriz, nasıl bir proje geliştirelim?' dediğimizde her zaman bize destek verdiler. Biz de Sivas Belediyesi olarak sadece klasik belediyecilikle değil, toplumun her noktasına, her alanına dokunacak projelerle milletimizin emrindeyiz. Belediye makamını millete hizmet makamı olarak görüyoruz. Milletin dertleriyle dertlendiğimiz zaman, milletin gündemini bizim gündemimiz yaptığımız zaman kendimizi başarılı görüyoruz. Bugün, yeni okula başlayan çocuklarımızla birlikteyiz. Eğitim camiamız, öğretmenlerimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için üzerlerine düşen fedakarlığı yapıyorlar. Hatta bazen kendi çocuklarını ihmal ederek öğrencilerine daha çok önem veriyorlar. Ama eğitim sadece okula bırakılacak bir alan değil. Bu noktada velilerimizin de hassasiyetle çocuklarımızın geleceği için üzerine düşeni yapması gerekiyor.

Biz bugün hem çocuklarımızı sevindirmek ve motive etmek adına hem de sizlere katkıda bulunmak adına hiçbir ayrım yapmadan 1. Sınıfa başlayacak öğrencilerimize küçük bir hediyemiz olsun istedik. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Maşallah cıvıl cıvıllar. Bu çocukların yönetici olacağı Türkiye, emin olun bugünkünden çok çok daha güçlü olacak. Çünkü biz çocuklarımıza, geleceğimize ve hepsinden önemlisi milletimize güveniyoruz."

Başkan Bilgin, konuşmasının ardından Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ile birlikte temsili olarak bazı öğrencilere okul çantaları ve kırtasiye setlerini takdim etti. Bilgin ve Aslan, daha sonra bir sınıfı ziyaret ederek uyum eğitimlerine katılan öğrencilerle sohbet etti. Sınıf ziyaretinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Bilgin ve Aslan, öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dinledi. Okul Müdürü Mahmut Boyraz ise okulun durumu ve yürütülen bazı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

12 EYLÜL'E KADAR DAĞITIMI YAPILACAK

Okul çantasından, defter ve kaleme kadar birçok eğitim materyalinin yer aldığı kırtasiye setleri 12 Eylül'de başlayacak 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı öncesinde tüm öğrencilerin masasında hazır olacak.

06-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-2022

 

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.