SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Öğrencileri 2. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi, Sivas'ta gerçekleştirilecek.

BİLSEM Öğrencileri 2. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi, Sivas'ta gerçekleştirilecek.

Sivas, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 103. yıldönümünde BİLSEM Öğrencileri 2. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresine ev sahipliği yapacak. 2-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek kongrede öğrenciler günümüz dünyası temasıyla hazırladıkları bildirileri kongreye sunacak.

 

Sivas Valiliği himayesinde, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sivas Belediyesinin destekleriyle, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Sivas BİLSEM ve Buruciye BİLSEM işbirliğinde gerçekleştirilecek Ulusal Çocuk Kongresinin açılış programı, Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 103. Yıldönümünde anlamlı bir program gerçekleştirileceğini belirten Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Geleceğin ihya ve inşasında rol alacak olan çocuklarımız bu kongrede; çevre, iklim değişikliği, beslenme, internet ve bilgisayar bağımlılığı, doğal afetler gibi günümüz dünyasının sorunlarına dikkat çekerken çözüm önerilerini paylaşacak, bilim ve teknoloji alanındaki olumlu/olumsuz gelişmelere dikkat çekecekler." dedi.

5, 6 ve 7. sınıf özel yetenekli ortaokul öğrencilerinin, bilimsel süreci tanımalarını sağlamak, temel bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerini kullanabilme becerilerini geliştirmek, bilimsel araştırmaya dönük motivasyonlarını ve bilimsel kongre tecrübelerini arttırmak amacıyla düzenlenen kongreye 77 bildiri gönderildiğini belirten Aslan, bu bildirilerin Sivas Cumhuriyet Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu tarafından kongre şartnamesine göre incelendiğini ve 27 BİLSEM'den 36 öğrencinin 30 danışman öğretmen rehberliğinde hazırladıkları 32 bildirinin kabul ediğini söyledi.

2 Eylül Cuma günü Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinde 4 oturum olarak gerçekleştirilecek programla başlayacak olan BİLSEM Öğrencileri 2. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi, 3 Eylül Cumartesi günü Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesinde yine 4 oturum olarak gerçekleştirilecek programla tamamlanacak. Kongreye katılan öğrenciler 4 Eylül de şehir gezisi programı ve Sivas Kongresi'nin 103. Yılı kutlama etkinliklerine katılacak.

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.