SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Sanat Merkezimizce TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Kapsamında Hazırlanan “Doğa Ananın Çocukları” Adlı Projenin Tanıtım ve Açılışı Yapıldı.

Bilim Sanat Merkezimizce TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Kapsamında Hazırlanan “Doğa Ananın Çocukları” Adlı Projenin Tanıtım ve Açılışı Yapıldı.

Bilim Sanat Merkezimizce (BİLSEM) TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında hazırlanan “Doğa Ananın Çocukları” adlı projenin tanıtım ve açılış etkinliği yapıldı. Paşabahçe İzcilik Tesisinde gerçekleştirilen programa Sivas Valisi Davut Gül, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, projeye katkı sağlayan kurumların temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Programda konuşan Sivas BİLSEM Müdürü Adem Uzun, projenin kapsam ve amacı hakkında bilgi verdi. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Savaşçı ise Sivas Valiliği koordinesinde yürütülen projenin sevgi evlerinde kalan 15 kız, 15 erkek öğrenciyi kapsadığını belirtti. Savaşçı, Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesinin katkılarıyla uygulanacak projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Savaşçı, “Proje ile öğrencilerimizin kişisel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan doğa yürüyüşleri, izcilik, kampçılık, oryantiring, astronomi, arkeoloji, çevre ve ekoloji, endemik bitki türlerinin incelenmesi, kuş gözlemi, tarımsal etkinlikler, doğa fotoğrafçılığı ve fotoğraf sergisi, sanat ve tasarım etkinlikleri, ritim etkinlikleri, yaratıcı yazarlık atölyesi, oyun ve drama etkinlikleri ile öğrencilerimiz hem bilimsel olguları doğal ortamlarda keşfederek önemli bir deneyim kazanacak, hem de eğleneceklerdir” dedi.

Vali Davut Gül ise projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Gül daha Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyeleri ile birlikte izcilik tesisinde oluşturulan eğitim stantlarını ziyaret ederek bilgi aldı.

9 gün sürecek proje kapsamında Zara Tödürge Gölü’ne, Kangal Balıklı Kaplıca’ya, Hafik Gölü’ne teknik geziler düzenlenecek. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde ise “Hücreden DNA’ya Yolculuk” adı altında bilimsel etkinlik yapılarak, çocukların DNA’yı elde etmeleri, insan vücudu ve işleyişi hakkında bilgi sahibi olması sağlanacak.

03-09-201803-09-201803-09-2018

03-09-201803-09-201803-09-201803-09-201803-09-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.