SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bahattin Makbule Özberk Anaokulunda, HEDEF Projesi kapsamında Sıfır Atık temalı "Tasarla-Yap-Oyna" etkinliği düzenledi.

Valimiz Yılmaz Şimşek ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, bu kapsamda oluşturulan materyallerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.  
Bahattin Makbule Özberk Anaokulunda, HEDEF Projesi kapsamında Sıfır Atık temalı

 Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında Bahattin Makbule Özberk Anaokulunda, Sıfır Atık temalı "Tasarla-Yap-Oyna" etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan materyallerden oluşan çalışmalar sergilendi. Serginin açılışına Valimiz Yılmaz Şimşek ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener katıldı. Öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesen Şimşek ve Yener, daha sonra sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Öğrenci, veli ve öğretmenlerin işbirliğinde hazırlanan sergide, atık malzemeler kullanılarak özel eğitim öğrencilerine yönelik oluşturulan 67 adet eğitici oyuncak ve materyal hazırlandığı bu materyallerin, farklı okullarda bulunan özel eğitim öğrencilerinin bilişsel ve duyusal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hediye edileceği belirtildi.

Valimiz Yılmaz Şimşek, çalışmanın öğrencilerin bilinçlendirilmesine ve farkındalık oluşturulmasına katkı sağladığını ifade ederek, serginin hazırlanmasında emek gösteren öğretmen, veli ve öğrencilere teşekkür etti.

Sınıfları gezerek bir süre öğrencilerle de sohbet eden Valimiz Şimşek, öğrencilere okul öncesi eğitim gelişim belgelerini takdim etti. Şimşek öğrencilere boya kalemi ve boyama kitabı hediye etti.

19-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-2024

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.