SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslan; "Meslek liselerimiz hem üreterek hem de donanımlı bireyler yetiştirerek ülke ekonomisine ve iş gücüne önemli bir katkı sağlıyor."

Aslan;

Mesleki Eğitim Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında müdürlüğümüz A Blok Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürümüz Mehmet Ar ve il merkezindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri katıldı.

 

Mesleki eğitim alanında il genelinde yürütülen proje ve çalışmaların ele alındığı toplantıda, il merkezindeki okulların çalışmaları da ayrı ayrı masaya yatırıldı.

Şube Müdürümüz Mehmet Ar, toplantıda; sınai mülkiyet hakları, patent, faydalı model, tasarım ve marka çalışmaları, yeni çıraklık sistemi, mesleki eğitim merkezlerinin çalışmaları ve öğrenci kayıtları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Daha sonra bir değerlendirme yapan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Millî Eğitim Bakanlığının belirlediği politikalar doğrultusunda Sivas'ta mesleki eğitim alanında önemli çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi. Geleceğin şekillenmesinde mesleki eğitimin önemli bir rolü olacağına dikkat çeken Aslan, meslek liselerinin hem üreterek hem de donanımlı bireyler yetiştirerek ülke ekonomisine ve iş gücüne önemli bir katkı sağladığına vurgu yaptı. Aslan, "O nedenle her birimiz çok önemli bir görevi yerine getiriyor, omuzlarımızda büyük bir sorumluluk taşıyoruz. Bu bilinçle mesleki eğitimi geliştirmek, güncel koşullara göre yeni formatlar belirlemek, hem çocuklarımızın hem de ülkemizin geleceği için var gücümüzle çalışmalıyız." İfadelerini kullandı.

Yeni çıraklık sistemi konusunda yürütülen çalışmaların önemine de vurgu yapan Aslan; "Yeni çıraklık sistemi ile birlikte çıraklık eğitimine katılım sayısının her geçen gün artırıyoruz. İnşallah, sizlerin özverili çalışmaları ile bu sayıyı en üst seviyelere çıkaracağız." dedi.

22-03-202222-03-202222-03-202222-03-2022 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.