SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslan; "İstiklâl Marşımız, köklü bir dirilişin ifadesidir."

Aslan;

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sarp zamanların getirdiği nice zorluğu azmiyle, fedakârlığıyla, vatan aşkıyla bertaraf eden ecdadımızın yazdığı destanı ilham edinen İstiklal Marşımız; köklü bir dirilişin ifadesidir. Bağımsızlık yolunda sergilenen çetin mücadelenin ve bu mücadeleyi zafere ulaştıran sağlam duruşun tezahürüdür. Dağ gibi yüreğiyle cepheye koşan yiğitlerin tarihin seyrini değiştirişinin imzası, memleketin her karış toprağında adım adım tanzim edilen iman vesikasıdır. Kahraman ordularımızın muvaffakiyetinin mührü, ay yıldızlı bayrağımızın ebediyen dalgalanacağının taahhüdü, bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyenlerin emanetidir. İnançtır, umuttur, onurdur. Zamanın hafızasında ilelebet yankılanacak güçlü bir meydan okuyuş, vatan evladı bir münevverin yüreğinde büyüyen derin bir duyuştur.

İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yılını idrak ederken ecdadımızın istiklal ve istikbal uğruna verdiği kutlu mücadeleyi sinesinde kavurduğu hissiyatla sırlayarak ve kelime kelime, dize dize terkip ederek ebedî kılan İstiklal Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'u ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; Âkif'in gönüllerde her daim aynı duygularla karşılanacak duasına canıgönülden iştirak ediyorum: "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!"

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.