SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslan; "Eğitimin kalbi, sahanın kahramanları öğretmenlerdir."

Aslan;

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu ve Hamza Yerlikaya Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

İlk ziyaretini Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokuluna gerçekleştiren Aslan, Okul Müdürü Savaş Çelik'ten okulun durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu. Sivas'ın eğitimdeki başarısını her sene daha ileriye taşımak için önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Aslan, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi ile ilgili görüşlerini paylaştı. Proje ile akademik başarıyı artırmanın yanı sıra, sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanlarda öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yürütüldüğünü belirten Aslan, "Bu çalışmaların başarıya ulaşması için hep birlikte gayret göstereceğiz" dedi.

"Eğitimin Kalbi öğretmenlerdir" ifadesi ile başarının ana aktörlerinin öğretmenler olduğuna vurgu yapan Aslan, "Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, 'Sahanın kahramanları öğretmenlerdir' sözleri ile bunu her fırsatta dile getiriyor. Eğer sizler mutlu ve huzurlu olmazsanız başarılı olmamız mümkün değil. Öğretmen ve öğrencilerimizin, moral ve motivasyonu bizim için çok önemli." şeklinde konuştu.

"HEM KENDİ GELECEĞİNİZ HEM DE ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN GAYRET GÖSTERİN"

Aslan, daha sonra Hamza Yerlikaya Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Okul Müdürü Ömer Yılmaz ile birlikte 8. sınıfları ziyaret ederek bir süre öğrencilerle sohbet eden Aslan, önemli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerden LGS'ye hazırlık sürecinde sadece derslerine odaklanmalarını isteyen Aslan, "Sizleri derslerinizden alıkoyacak tablet, telefon ve televizyondan bu süreçte mümkün olduğu kadar uzak kalmaya çalışın ve sadece derslerinize odaklanın. Devletimiz tüm imkânlarını sizin başarınız için seferber etmiş durumda. Anne ve babalarınız, öğretmenleriniz, bizler, sizin en iyi şekilde eğitim alabilmeniz için gayret gösteriyoruz. Sizler de hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği için gayret gösterin. Çünkü ülkemizin yarınlarını sizler yöneteceksiniz. Şunu asla unutmayın; eğer inanır ve çalışırsanız mutlaka başarılı olursunuz." dedi.

Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, Sivas'ın eğitimdeki başarısını artırmak için yürütülen çalışmalara değindi. Bu kapsamda hayata geçirilen HEDEF Projesi ile eğitim-öğretimin içerisinde yer alan 9 ana tema belirlendiğini belirten Aslan, "Sürekli geliştirilen, yeni fikir ve önerilere açık, öğretmenlerimizin katılımı ile kapsamı genişleyen bir proje yürütüyoruz. HEDEF Projesi ile öğrencilerimizin akademik başarısını artırırken, çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Sizlerin bu süreçteki gayret ve özverisi ile her alanda arzu ettiğimiz başarıları yakalayacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Millî Eğitim Bakanlığınca öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA), ders kitapları ve kaynak kitapların çok önemli olduğuna vurgu yapan Aslan, "Öğretmenlerimizin de öğrencilerimizin de bu imkân ve olanakları en iyi şekilde değerlendirmesini arzuluyoruz. EBA ve ÖBA gerçekten dünyanın en iyi interaktif eğitim platformları." dedi.

07-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.