SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslan; "Birbirimize destek olacak, güç vereceğiz. Çocuklarımızın gönlüne dokunarak hep birlikte yarınlarımızı inşa edeceğiz."

Aslan;

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Yahya Kemal Ortaokulu ve Kongre İlkokulunu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okul idarecileri ile bir süre sohbet ederek okulda yürütülen ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi alan Aslan, daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti. Millî Eğitim Bakanlığınca öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulan Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi'nin (ODS) etkin ve verimli bir şekilde kullanılması için okul idarecisi öğretmenlerin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Aslan, ders kitapları, konu anlatımları, ders anlatım videoları ve soru çözüm videoları ile desteklendiğini kapsamlı içeriklerin bulunduğu platformun çok önemli bir imkân olduğuna vurgu yaptı. Millî Eğitim Bakanlınca öğrencilerin istifadesine sunulan yardımcı kaynakların da çok önemli bir destek olduğuna dikkat çeken Aslan, "Öğrencilerimizin bu imkânlardan en iyi şekilde istifade etmesini sağlamalıyız" dedi.

 

"BİRBİRİMİZE DESTEK OLACAK, GÜÇ VERECEK, ÇOCUKLARIMIZIN GÖNLÜNE DOKUNARAK YARINLARIMIZI İNŞA EDECEĞİZ"

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen proje ve çalışmalar ışığında Sivas'ın eğitimdeki başarısını yukarılara taşıyacak önemli çalışmaların hayata geçirildiğini belirten Aslan, Sivas Valiliği himayesinde; "Her Sene Daha İleriye" mottosuyla yürütülen HEDEF Projesinin önemine vurgu yaptı.

Öğrencilerin akademik başarısını artırmayı, sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerle çok yönlü gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan projenin başarıya ulaşmasındaki ana aktörün öğretmenler olduğunu belirten Aslan, "Hangi projeyi geliştirirsek geliştirelim, hangi çalışmayı yaparsak yapalım sizlerin katkı ve desteği olmadan başarılı olmamız mümkün değil. Birbirimize destek olacak, güç vereceğiz. El birliğiyle bu çalışmaları yürütecek, çocuklarımızın gönlüne dokunarak hep birlikte yarınlarımızı inşa edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Aslan, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

"ÇALIŞIR VE GAYRET GÖSTERİRSENİZ BAŞARILI OLURSUNUZ"

Öğretmenlerle gerçekleştirdiği sohbetin ardından Sınıfları ziyaret eden Aslan, bu yıl LGS'ye girecek olan öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Başarılı olmak için çalışmak ve gayret göstermek gerektiğini belirten Aslan, "Eğer kararlı olursanız, çalışır ve gayret gösterirseniz mutlaka başarılı olursunuz. Mutlaka hedef ve hayalleriniz olsun. Bu hedef ve hayallere ulaşmak için de azimle çalışın. Sizleri, LGS'ye hazırlanacağınız bu süreçte derslerinizden alı koyacak telefon, tablet ve televizyondan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın." dedi.

24-10-202224-10-202224-10-202224-10-202224-10-202224-10-202224-10-202224-10-202224-10-202224-10-2022

 

 

 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.