SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Ders Dönemi Kapanış Mesajı

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Ders Dönemi Kapanış Mesajı

            Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler, sevgili öğrenciler,

Bugün 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılının birinci ders dönemine yaklaşık 130 bin öğrencimiz ve 9.000 öğretmenimizle virgül koyacağız. Siz öğrencilerimiz, ara tatil döneminde kendinizi muhasebe etme ve ikinci döneme daha güzel bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede derslerinize daha dinamik başlayacak ve hedeflerinize ulaşmak için daha azimli ve kararlı olacaksınız. Bu süre zarfında biz eğitimciler de yaptığımız faaliyetleri gözden geçirme, yapacağımız çalışmaları planlama fırsatı bulacağız.

Sevgili Öğrenciler,

Elbette insan, üç beş rakamla ölçülemeyecek kadar değerlidir; ancak alacağınız karneler, emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Bu dönüt sayesinde kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi inşa etmek adına sağlam adımlarla yola devam edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı bir değerdesiniz ve ülkemizin geleceği adına çok önemli görevler ifa etmektesiniz.  Bu noktada Sivas Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, daima sizlerin yanınızdayız. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Sayın Valimiz Salih Ayhan öncülüğünde hayata geçirdiğimiz 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketinin merkezinde de sizler varsınız. Bu hareket kapsamında birkaç ay gibi kısa bir süre içerisinde açtığımız dil sınıfları, robotik kodlama atölyeleri, müzik sınıfları, Montesorri uygulama sınıfları, zekâ oyunları atölyeleri sizlerin çağın ihtiyaçlarına uygun, en iyi eğitimi alabilmeniz içindir. Şunu biliyoruz ki en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Nesiller ihya edilirse,  gelecek güvenle inşa edilebilecektir.

Kıymetli veliler,

 İki haftalık tatil döneminde sizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu süre zarfında öğrencinizin kendini tanımasına, geliştirmesine ve  sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel  faaliyetlere katılımlarını teşvik ediniz. Öğrencilerimizin kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma  ve dayanışmayı destekleyici etkinliklere katılma, dost, akraba ziyareti gibi faaliyetlerinde yanında olunuz.  

 

 

Değerli meslektaşlarım,

Bizce eğitim, yaratılmışların en üstünü olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Öğretmenlerimizin yegâne gayesi öğrencilerimizin özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkarmaktır. Bu gayretler neticesinde alınmış en büyük ödül, talebelerimizin kendini tanıması, bilmesi, keşfetmesidir.

Kendisini fark eden, ülkesine sahip çıkan, geleceği inşa eden nesillerin ancak siz öğretmelerimizin özverili çalışmaları ile yetişeceğine inanıyor; hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyor 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı, ara tatilini sağlık ve huzurla geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

 Millî Eğitim Müdürü

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.