SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Sivas Valiliği himayelerinde ve Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesince gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Tilavetin ardından selamlama konuşmaları yapan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, konuşmalarında; "Bugün şanlı tarihimizin zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferinin 107. Yıl dönümünü idrak etmek ve şehitlerimizi anmak için toplanmış bulunuyoruz. Tarih bilincine sahip olmak yani dünü doğru okumak çok değerlidir. Bu bağlamda Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştiren bir zaferdir. Çünkü dünü doğru okursak; dün bugünün hazırlayıcısı, bugün de yarının zeminidir. Bu anlamda öğretmenler olarak bize düşen görev maziye dayanan millî şuurumuzu olduğu şekliyle atiye taşımaktır. Bize düşen görev öğrencilerimizi bu idrak ve bilinç içerisinde yetiştirmektir." sözlerine yer verdi.

Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri adına Piyade Yüzbaşı Mehmet Togay Yiğitbaşı "18 Mart Çanakkale Zaferinin Askeri Yönden Değerlendirilmesi" konulu konuşma yaptı.

Ardından İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan video gösterimi ve "Bir Duruştur Çanakkale" adlı oyun sergilendi.

Şehadet bilincinin ve vatan sevgisinin etkileyici bir şekilde işlendiği programın sonunda Valimiz Salih Ayhan, "Çanakkale Şehitlerine" şiirini güzel okuma ve "Asım'ın Neslinden Ecdada Mektup" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Valimiz Ayhan, programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

Liseler kategorisinde "Asım'ın Neslinden Ecdada Mektup Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler:

 

1-     Zeynep Şahin - Sivas Lisesi

2-     Mehmet Emin Altay - Sivas Fen Lisesi

3-     Merve Çam - Karşıyaka Âşık İsmeti Anadolu Lisesi

 

 

Ortaokullar kategorisinde "Asım'ın Neslinden Ecdada Mektup Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler:

1-     Atilla Atabey Coşkun - Ziya Gökalp Ortaokulu

2-     Zeynep Nisa Yazıcı - Gazi Paşa Ortaokulu

3-     Hüseyin Enes Aygün - Divriği Hüsnü Aydın İHO

 

Merkez liseler arası "Çanakkale Şehitlerine Şiirini Güzel Okuma Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler:

1-     Veli Efe Demirci - Cumhuriyet Anadolu Lisesi

2-     Fatma Süer - Asım Şahin Kız AİHL

3-     Kübra Say - Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi

18-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-2022

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.