SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 2204 B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finalinde Öğrencilerimiz; 3 Birincilik, Üç İkincilik ve 3 Üçüncülük Ödülü Alarak Önemli Bir Başarıya İmza Attı.

TÜBİTAK 2204 B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finalinde Öğrencilerimiz; 3 Birincilik, Üç İkincilik ve 3 Üçüncülük Ödülü Alarak Önemli Bir Başarıya İmza Attı.

Sivas, TÜBİTAK proje yarışmalarına başvuru sayısı ve elde edilen başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Farklı kategorilerde düzenlenen yarışmalarda önemli başarılar elde eden öğrencilerimiz, TÜBİTAK 2204 B Ortaokul öğrencileri araştırma projelerinde de dikkatleri üzerine çekti.  Temel amacı, gençleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetişmesini sağlamak olan yarışmaya bölgedeki en yüksek başvuru sayısına Sivas ulaştı. İlimizden yapılan 208 proje başvurusundan 22'si Kayseri Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı. Online olarak gerçekleştirilen Kayseri Bölge Finalinde 35 ödül dağıtılırken, bu ödüllerden 9'unu öğrencilerimizin projeleri kazandı.  

Birincilik Ödüllerini "Yazılım", "Coğrafya" ve "Tarih" alanlarında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi kazanırken, ikincilik ödüllerini; Sivas Özel Akademi Yeni Çizgi Ortaokulu "Coğrafya", Sivas Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu "Teknolojik Tasarım" ve Sivas Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge Ortaokulu "Türkçe" alanlarında elde etti. Sivas Bilim ve Sanat Merkezi "Coğrafya", Sivas Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge Ortaokulu "Değerler Eğitimi", Sivas TOKİ Ahmet Yesevi Ortaokulu ise "Teknolojik Tasarım" alanlarından üçüncülük ödüllerine layık görüldü.

Yarışmada; Kayseri 6 birincilik, 3 ikincilik, 5 üçüncülük elde ederken, Nevşehir; 2 birincilik, 2 ikincilik, Niğde; 1 birincilik, 1 üçüncülük, Yozgat; 1 birincilik, Aksaray ise 2 birincilik, 2 ikincilik, 1 üçüncülük elde etti.

22-10-2020 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.