SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB ve STSO'dan, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Bilgisayar Desteği

TOBB ve STSO'dan, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Bilgisayar Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), pandemi sürecinde online eğitim imkanlarına erişim zorluğu yaşayan öğrencilere destek olmak için tablet bilgisayar desteği sağladı. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Yönetim Kurulu Üyeleri Şener İpek ve Güngör Güler ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret ederek bu kapsamda alınan 55 adet EBA uyumlu tablet bilgisayarı teslim etti.

Tablet bilgisayarların Sivaslı öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını dileyen STSO Başkanı Mustafa Eken, TOBB ve STSO'nun her zaman eğitime destek verdiğini ve bu konuda önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Devletin bu konuda gereken çalışmaları yaptığının altını çizerek Sivas'ta ise Valilik ve Belediye'nin önemli bir katkı sağladığını belirten Eken, kentte tablet ihtiyacının neredeyse kalmadığını ifade etti.

STSO olarak da Sivas'ta eğitimle ilgili gerçekleştirilen çalışmalara katkı sağlamaya gayret gösterdiklerini belirten Eken, "Milli Eğitim Müdürümüz ve Valimiz ile birlikte eğitim konularıyla ilgili üzerimize ne düşüyor ise bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bugün 55 bilgisayarımızı sayın müdürümüze teslim ediyoruz. İnşallah bu tabletlerimiz de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize gidecek ve onlar da eğitimlerini bizlerin ufak da olsa bu katkılarıyla devam ettirmiş olacaklar." İfadelerini kullandı.

TOBB ve STSO'ya eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Savaşçı, şu ifadeleri kullandı:

"Başkanımız ve yönetim kurulu, eğitim anlamında ne zaman ihtiyacımız olur ise bizim en büyük paydaşlarımızdandır. Malumunuz bu salgın döneminden sonra uzaktan eğitime geçildi ve bu süreçte öğrencilerimizin özellikle tablet ve bilgisayara ihtiyaçları vardı. Bu anlamda sağladıkları destekten dolayı başkanımıza, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza ve Kaymakamlıklarımıza teşekkür ediyoruz. Ciddi anlamda bir tablet dağıtımı oldu. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bugün de bize gelerek geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmeleri için takdim edilen bu hediyeler için öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum."

25-12-202025-12-202025-12-202025-12-202025-12-2020 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.