SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG’ta Türkiye birincisi olan Kazancılar Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi.

TEOG’ta Türkiye birincisi olan Kazancılar Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi.

TEOG’ta Türkiye birincisi olan Kazancılar Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi. Okul salonunda düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy da katıldı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Türkiye birincisi olan Kazancılar Ortaokulu Öğrencileri Muhammet Yusuf Dinler, Hatice Şura Aydoğdu ve Melis Kılıç ödüllendirildi. Okul salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Okul Müdürü Feryat Çevik, Okul Aile Birliği Başkanı Raci Uzundağ, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende Okul Müdürü Feryat Çevik ve Okul Aile Birliği Başkanı Raci Uzundağ kısa birer selamlama konuşması yaptı. Dana sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri ve bu başarıda emeği olanları tebrik etti.

Altınsoy; “İlimiz TEOG’ta büyük bir sıçrama yaptı. İlimizde 130 öğrencimiz 120 sorunun tamamını doğru çözerek büyük bir başarı elde etmiş oldular. Bu bakanlık politikaları olarak eğitimde fırsat eşitliğinin tüm Türkiye’ye yayıldığını gösteriyor. Fatih projesi çerçevesinde her ortaokulumuza akıllı tahtalar döşendi. Bugün Batman’daki, Hakkâri’deki, İstanbul’daki çocuklarımızın hepsi aynı kaynaklara akılı tahta, EBA projesi sayesinde ulaşabiliyorlar. Burada Türkiye’nin her yerinden birinciler çıkmasını da bunun bir göstergesi olarak görüyoruz. Onun dışında da ilimizde yürüttüğümüz Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor, Onlarda Buradaydı, Rehberim Öğretmenim, Harflerim Dünyasındayım, Rotamız TEOG, İçimde Okumak Var, Turizm Elçileri gibi özel projeler var. Bu projeler sayesinde de ilimiz eğitim düzeyi, oranı yükselmiş oldu. Bugün, Kazancılar Ortaokulumuzda yapmış olduğumuz tören de bunun bir göstergesi.” Dedi.

“CEP TELEFONLARININ ESİRİ OLMAYIN”

Öğrencileri, başarılarından dolayı tebrik eden Altınsoy, ayrıca önemli uyarılarda da bulundu. Öğrencilere ‘cep telefonunun esiri olmayın’ uyarısında bulunan Altınsoy, tüm öğrencilere ‘kitap okuyun’ çağrısı yaptı.

Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:

“Okulumuzda TEOG sınavında 120 sorudan 120’sini çözen 3 tane çocuğumuz var. Bu çocuklarımız için okul aile birliğimiz bir jest yapmış, kendilerine telefon almış. Ben öncelikle Okul Aile Birliği Başkanımız Raci Uzundağ’a çok teşekkür ediyorum. Okulu kendi evi gibi görüyor ve katkı sağlıyor. Tabi her okulumuz keşke imkânları doğrultusunda çalışkan öğrencilerimize gereken jesti yapabilse. Cep telefonlarını vereceğiz ama bu telefonlar onları esir etmemeli. Telefonlar sadece iletişim aracı olarak kullanılmalı, onun dışında çocuklarımıza cep telefonunun esaretinden kurtularak kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Memleketlerine, köylerine gitmelerini, anne ve babaları ile beraber olmalarını dedelerini, ninelerini ziyaret etmelerini, köyleri var ise köylerine gitmelerini ve haftada en az bir kitabı da bitirmelerini istiyoruz. Çünkü diyoruz ki dünyanın en ucuz, en zevkli, en güzel seyahati kitap okumaktır. Kitap okuma noktasında başarılı olan, çok okuyan çocuklarımız sınavlarda da genelde başarılı oluyorlar.

Ben TEOG’ta başarılı olan çocuklarımız Muhammet Yusuf Dinler, Hatice Şura Aydoğdu ve Melis Kılıç’ı tebrik ediyorum. Ailelerimizi tebrik ediyorum. Çocukların başarısı ailede başlıyor. Aile ne kadar ilgileniyorsa başarı da o oranda yükselmiş oluyor. Çünkü başarı sadece okulun başarısı değil. Çocuklarımızı bir noktaya kadar siz eğitiyorsunuz, bir noktadan sonra biz alıyoruz. Bunu beraber çalışmanın bir ürünü olarak düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Altınsoy, daha sonra okul aile birliği tarafından alınan cep telefonlarını öğrencilere takdim etti. Altınsoy, ayrıca öğrencilere kitap hediye etti.

 

Cep telefonu ödülünün kendilerini çok mutlu ettiğini belirten öğrenciler ise başarılı olmalarının sırrını, çok çalışmak, dersleri iyi dinlemek ve çok okumak olduğunu söylediler. 

06-07-201706-07-201706-07-201706-07-201706-07-201706-07-201706-07-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.