SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas’ta görev yapan öğretmenlere yönelik “Şuur, İrade ve Duruş: Bir öğretmenin öğrencisine kazandırması gereken hususlar” konulu konferans düzenlendi.

Sivas’ta görev yapan öğretmenlere yönelik “Şuur, İrade ve Duruş: Bir öğretmenin öğrencisine kazandırması gereken hususlar” konulu konferans düzenlendi.

Sivas’ta görev yapan öğretmenlere yönelik “Şuur, İrade ve Duruş: Bir öğretmenin öğrencisine kazandırması gereken hususlar” konulu konferans düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programda Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Türer, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Felsefe Öğretmenlerine hitap etti.

TED Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Türkiye Eğitim Derneği (TED) Koleji Okul Müdürü Çetin Özdemir, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Programın açış konuşmasını TED Koleji Okul Müdürü Çetin Özdemir gerçekleştirdi. Özdemir; “böyle bir konferansa ev sahipliği yapmamıza imkân sağladığı için Milli Eğitim Müdürümüze ve Prof. Dr. Celal Türer hocamıza teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı ve etkili bir konferans olur” dedi.

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise; “bugün burada önemli bir hocamızı misafir ediyoruz. Sayın Celal Türer hocamız öğretmen kökenli. Sınıf ortamını, öğrencileri ve öğrencilerin psikolojisini bildiği için sizlerle daha iyi anlaşabileceğini düşündük ve hocamızdan sizlere konferans vermesini rica ettik. Felsefe alanında uzman olduğu için Felsefe ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin konferansa katılmalarını istedik. Başta sayın hocama ve katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Altınsoy’un konuşmasının ardından Prof. Dr. Celal Türer, “Şuur, İrade ve Duruş: Bir öğretmenin öğrencisine kazandırması gereken hususlar” adlı konferans verdi.

Türer; “Öğretmenin asıl görevi, şahsiyet inşa etmektir. Çünkü öğretmen, ruhi dönüşüm merkezidir. Öğretmen, öğrencisine şuur katar, irade katar, bunların birleşimi de öğrencide bir duruş ortaya çıkarır. Duruştan kastımız sürdürülebilir eylemlerdir. Bizler, öğretmen olarak öğrencilerimize bir duruş kazandırabilirsek görevimizi layıkıyla yerine getirmişiz demektir. Ben de bir öğretmen olarak 30 yıllık öğretmenlik hayatımda gönle dokunmayı tercih ettim.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy tarafından Prof. Dr. Celal Türer’e yöresel motiflerle bezenmiş Sivas hatırası duvar saati takdim etti.

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.