SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Düzenlendi.

Sivas'ta, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) düzenlendi.

 

Öğretmenlerin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uygulanan programın Ekim ayı faaliyeti müdürlüğümüz Din Öğretimi Şubesi koordinesinde Sivas Lisesince gerçekleştirildi.

Pandemi dolayısıyla online olarak gerçekleştirilen programda Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Önder tarafından "DKAB öğretiminde yapılan yaygın hatalar, yaşanan sorunlar, ihtilaflı konular ve eleştiriler, çözüm önerileri ve temel yaklaşımlar" konulu konferans verildi.

Programa il merkezindeki ilkokul, ortaokul ve lise müdürlüklerinde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

03-11-202003-11-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.