SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas'ta Çocuklar, "Patik'le Başla Kitap'la Yaşa" eTwinning Projesi Kapsamında Kitap Sevgisi Kazanıyor.

Sivas'ta Çocuklar,

Cumhuriyet Üniversitesi İlk ve Ortaokulu Müdürü Şemsettin Sungur ve Lütfi Fikret Tuncel İlkokulu Müdürü Osman Yılmaz, Anasınıfı Öğretmeni Bedia Çakır ve Okul Öncesi Öğretmeni Damla Ceylan ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti.

"Patik'le Başla Kitap'la Yaşa" eTwinning Projesi ve bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Savaşçı'ya bilgi veren Cumhuriyet Üniversitesi İlk ve Ortaokulu Anasınıfı Öğretmeni Bedia Çakır ve Lütfi Fikret Tuncel İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Damla Ceylan, Patik'in tersten kitap olarak okunduğuna dikkat çekti. Çakır, "Bebek doğduğu andan itibaren kitapla tanıştırılmalıdır. Nitelikli kitaplar sayesinde çocuklara erken yaşta kitap sevisi kazandırılır. Bu amaçla hayata geçirilen proje, Türkiye genelinde 53 ilden 235 öğretmenle yürütülüyor. Bu kapsamda her hafta canlı derslerde çocuklara kitap okunuyor. Okunan kitaplarda çocuklarda erken okuryazarlık ve felsefi düşünme becerisi kazandırılması hedefleniyor." Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaşçı ise çocuklara erken yaşta kitap sevgisi aşılamayı hedefleyen projenin hayata geçirilmesi ve uygulanmasında emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.

13-01-2021 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.