SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas’a atanan aday öğretmenler Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti. Ziyarette öğretmenlere başarılar dileyen Altınsoy; “Vatan size emanet” dedi.

Sivas’a atanan aday öğretmenler Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti. Ziyarette öğretmenlere başarılar dileyen Altınsoy; “Vatan size emanet” dedi.

İlimize atanan aday öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) programı doğrultusunda sürdürülen Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci kapsamında İl Koordinatörü Nadi Aksoy ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan İl Koordinatörü ve Mevlana Ortaokulu Müdürü Nadi Aksoy, “Aday öğretmenlerimizle birlikte şehir kültürünü tanıma ve idari işleyiş hakkında bilgilendirme yapmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, çiçeği burnunda öğretmenlere meslek hayatlarında başarılar diledi. Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çeken Altınsoy; “Vatan size emanet. Yaptığınız iş basit değil. Nasıl ki askerimiz cephede savaşıyor, polisimiz iç güvenliği sağlıyorsa eğitim ordusu da bizleriz. Biz de eğitim kalelerinde, çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için mücadele ediyoruz. Bir ülke kılıçla fethedilir ama kalemle, kültürle ayakta durur. O nedenle kültürlü bir şekilde çocuklarımızı yetiştirmemiz lazım. Saygılı, kendi değerleriyle, kültürüyle barışık, insanlığa hizmet etmeyi kendisi için vazife olarak gören çocuklar yetiştirmek lazım. Çok zeki olmak tek başına bir şey ifade etmiyor. Çok zeki oluyor, en iyi liseyi, üniversiteyi bitiriyor, okula gidiyor arkadaşlarıyla kavgalı, doktor oluyor hastalarla kavga ediyor. O nedenle çocuklarımızın toplumla barışık olması gerekiyor. Zekâyı iyi yönetmezseniz o ileride topluma zararlı bir hale geliyor. Bankaların içini boşaltan Hackerler kimler? Üniversite mezunları… Zekânın iyi eğitilmesi, iyi yönetilmesi gerekir. Zaman zaman karşınıza çok zeki çocuklar çıkacak. O zeki çocukların hem zekâsı doğrultusunda eğitilmesini, hem de zekâlarının iyi kontrol edilmesini sağlamamız gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

 

Altınsoy, daha sonra bir süre aday öğretmenlerle sohbet ederek, görüş ve önerilerini dinledi. Aday öğretmenler, sohbetin ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a çiçek takdim etti. 

06-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.