SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi Arasında Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik Alanlarda Yürütülecek Proje ve Çalışmalar İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi Arasında Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik Alanlarda Yürütülecek Proje ve Çalışmalar İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) arasında tüm sınıf kademelerindeki öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanması amacıyla Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Sivas Valiliği ek bina toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Valimiz Salih Ayhan, CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı katıldı.

Protokolün ihtiyaçların göz önünde bulundurularak yapıldığını dile getiren Valimiz Ayhan, "Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile eğitim kurumları vatandaşa hizmet etmek için vardır. Kurumların enerjilerini, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini paylaşmaları son derece önemli. Üniversite evrensel bilginin kaynağıdır. Orada üretilen bilgilerin hem sahaya hem de şehirdeki kurumlara yol aydınlığı olacağına inanıyorum." İfadelerini kullandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ise,  daha önce uygulanan Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Protokolüne yeniden devam etme kararı aldıklarını ifade ederek, "Biz bu protokolden çok memnun kaldık. Üniversitemizin imkânlarını hem öğrencilere hem de öğrencilere sunmak için çalışmalara başladık. Eğitim kurumu olarak eğitimcilerimize ve ülkemizi yarını olan gençlerimize her konuda destek olacağız." Dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da, protokolün hayırlı olmasını dileyerek, Cumhuriyet Üniversitesi'ne sunacağı katkılardan dolayı teşekkür etti. Ayhan, Yıldız ve Savaşçı, daha sonra 5 yıl süre ile geçerli olarak işbirliği protokolünü imzaladı.

EĞİTİM ALANINDA ORTAK PROJE VE ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Protokol kapsamında müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin lisansüstü eğitimlerine destek verilecek, üniversitenin atölye ve donanım imkânlarından okullar da yararlandırılacak. Ayrıca bilimsel çalışmalarda okul-üniversite işbirliği sağlanacak. TÜBİTAK tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası düzeydeki yarışmalar, projeler, olimpiyatlar ile öğrencilerde patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik faaliyetlerde birlikte hareket edilecek.

Bunun yanı sıra hizmet içi eğitim, örgün eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, öğrencilerinin üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesi ve birimlerde bulunan laboratuvarları kullanması sağlanacak. Üniversite sınavına girecek öğrencilerin son sınav provaları da üniversite yerleşkesindeki salonlarda yapılarak, öğrencilerin gerçek bir sınav ortamını tecrübe etmeleri sağlanacak.

Protokol ile ayrıca ortaklaşa panel, seminer, bilim şenliği, proje, çalıştay, sergi ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilecek ve üniversitenin bilimsel araştırmalarından okullar da istifade edilebilecek.

07-01-202107-01-202107-01-202107-01-2021

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.