SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) il merkezi ve 8 ilçe ilköğretim okulunda öğrenim gören 400 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımı yaptı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) il merkezi ve 8 ilçe ilköğretim okulunda öğrenim gören 400 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımı yaptı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) il merkezi ve 8 ilçe ilköğretim okulunda öğrenim gören 400 öğrenciye kaban ve ayakkabı yardımı yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleriyle gerçekleştirilen Yardımlar, STSO’da düzenlenen programda okul müdürlerine teslim edildi.

Programa, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Şube Müdürümüz Mehmet Başçıl ve STSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Programda konuşan STSO Başkanı Osman Yıldırım, geleneksel olarak yapılan yardımları devam ettireceklerini söyledi. Yardımların Milli Eğitim Müdürlüğünün tespit ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilere yapıldığını belirten Yıldırım, “İçerisinde bulunduğumuz kış aylarında yardıma muhtaç çocuklar üşümeden, eğitimlerine devam etmelerini istiyoruz. Gerçek ihtiyaçlı öğrencilerimizi incitmeden bu yardımları okul yöneticilerimiz aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Esasında yardım eden değil; gelişmiş, güçlü ve zengin bir ülkede kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen insanlar görmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de sizlerin eğitimi, bizlerin de özel sektörü güçlendirmemiz lazım. Çünkü her şey eğitimden geçiyor” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise STSO Başkanı Osman Yıldırım ve yönetim kuruluna teşekkür etti. Altınsoy “Odamıza çok teşekkür ediyorum. Veren el alan eden üstündür. İşadamlarımızın eğitime destek kampanyasına verdikleri bu desteklere çok teşekkür ediyorum. Bu yardımlarla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi sevindirmiş olacağız. Katkılarından dolayı Başkanımıza ve üyelerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından yardımlar, merkez ve ilçelerdeki ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.

28-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.