SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Hizmet Vakfı, Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Verecek

Sivas Hizmet Vakfı, Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Verecek

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sivas Hizmet Vakfı arasında Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs sağlanması amacıyla protokol imzalandı.

Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Salonunda düzenlenen imza törenine Sivas Hizmet Vakfı Başkanı Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak, Sivas Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recai Gülez, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Basmacı ile Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil Duman katıldı.

Törende konuşan Valimiz Salih Ayhan, insana ve geleceğe yapılan yatırımın her şeyden daha önemli olduğuna vurgu yaptı. Ayhan; "Gelişmenin ve büyümenin temel faktörü yatırım ve hizmetlerin sürdürülmesiyle mümkündür. Devletimiz bütün zor koşullarda dahi yatırımlarını aksatmadan devam ettirmenin gayreti içindedir. Muhakkak ki bu yatırımlar çok önemlidir ancak insana ve onun geleceğine yapılan yatırım her şeyden daha önemlidir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi asıl amaçtır. Bu çerçevede, Sivas Hizmet Vakfı olarak 'Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor' projesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda lisans öğrencilerimize burs yardımlarını aksatmadan sürdürdük. Bunun yanında geçen sene başlattığımız ve hala sürdürdüğümüz 'Tut Elimden Projesi' ve 'Genç Mucitler Projesi' ile küçük bir dokunuşla güzel işler ve başarılar elde edecek gençlerimizin ihtiyacı olan maddi destekleri karşılamaya çalışıyoruz." dedi.

Meslek lisesinde okuyan öğrencileri meslek liselerini tercihi özendirmek, birer meslek elemanı olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla onlara da burs vermeye başladıklarını belirten Vali Ayhan, "İlimiz Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmalarımızın ihtiyacı olan alanlarda teorik bilgilerini almış, uygulamada tecrübe edinmiş elamanlara ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Yetişmiş kalifiye eleman bulmakta zorlanan firmalarımızın ihtiyaçlarını gidermek, ilimiz istihdamına katkı sağlamak için meslek liselerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Burada okuyan öğrencilerimize, eğer yükseköğrenime devam etmezlerse, yetişmiş bir eleman olarak iş bulmaları için meslek liselerini tercih etmelerini özendirmenin gereği aşikârdır." Şeklinde konuştu.

Protokol kapsamında 300 öğrenciye 6 ay süreyle aylık 100 lira burs verileceğini aktaran Ayhan "İşte bu nedenle Sivas Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Sivas Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sivas Bilişim Teknolojileri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerimizden okul müdürlüklerince belirlenen 300 öğrencimize bu öğretim dönemi boyunca (6 (altı ay) süre ile) Sivas Hizmet Vakfı tarafından aylık 100 (Yüz) TL olarak karşılıksız burs verilecektir. Hayır sahibi vatandaşlarımızın katkısıyla oluşan bursların öğrencilerimize bir nebze de olsa katkısı olacaktır. Bu vesile ile hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağladıkları katkılarla daha çok öğrencimize daha fazla burs ödeme imkânımız olacaktır." İfadelerini kullandı.

Valimiz Ayhan konuşmasının ardından Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte protokolü imzaladı.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.