SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİFAHOD Başkanı Ahmet Ayık, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a Sivas’taki kültürel çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür belgesi ve madalya takdim etti.

SİFAHOD Başkanı Ahmet Ayık, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a Sivas’taki kültürel çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür belgesi ve madalya takdim etti.

Sivas Fasıl Heyeti, Âşıklar ve Halk Oyunları Derneği (SİFAHOD) Başkanı Ahmet Ayık, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’a Sivas’taki kültürel çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür belgesi ve madalya takdim etti.

Âşık Ruhsati Eroğlu ile birlikte Altınsoy’u ziyaret eden Ayık, “Sayın Milli Eğitim Müdürümüz, ilimizin kültürel mirasının korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında önemli proje ve çalışmalara imza atıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün plan ve koordinasyonu ile birlikte uyguladığımız ‘Yaşayan Halk Edebiyatı Projesi’ gerçekten Türkiye’ye örnek olan, kültürümüzün yaşatılmasına büyük kaktı sağlayan önemli bir proje. Biz bu proje sayesinde âşıklık geleneğinden canlı örnekleri liselerimizdeki öğrencilerimizle buluşturduk. Onların bizzat yaşayarak bu kültürü öğrenmesini, özümsemesini sağladık. O nedenle, değerli müdürümüzün Sivas için büyük bir şans olduğunu dile getiriyor, kendilerine ilimizin ve derneğimizin kültürel çalışmalarına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise Ayık ve dernek yönetimine teşekkür etti. Âşıklar, ozanlar, şairler kenti Sultan Şehir Sivas’ın kadim kültürünün mutlaka yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini belirten Altınsoy, “Biz de bu noktada çorbada tuzumuz olsun istedik. İstedik ki, gençlerimiz, kendi kültürlerini bizzat görerek, yaşayarak öğrensin. O nedenle de ‘Yaşayan Halk Edebiyatı’ projesini hayata geçirdik. Ben de değerli başkanıma ve dernek üyelerimize, bu çalışmanın içerisinde yer aldıkları için teşekkür ediyorum. Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu ve benzeri projeleri çok önemsiyoruz. İnşallah, birlikte güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından SİFAHOD Başkanı Ahmet Ayık, Altınsoy’a teşekkür belgesi ve madalya takdim etti.

05-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-2018

 

 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.