SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Savaşçı; "Hiçbir Öğrencimiz Uzaktan Eğitim İmkânlarından Yoksun Kalmasın"

Savaşçı;

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile toplantıda bir araya geldi. Sivas Bilim ve Sanat Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, şube müdürlerimiz de katıldı.

 

Corona Virüs salgını dolayısıyla yüz yüze eğitime yeniden ara verildiğini hatırlatarak, bu süreçte eğitim konusunda daha gayretli ve yoğun bir çalışma temposuna girileceğini belirten Savaşçı, önemli mesajlar verdi.

Öğrencilerin online eğitimlere katılımını sağlamak için gereken hassasiyetin gösterilmesini isteyen Savaşçı; "Hiçbir öğrencimizin uzaktan eğitim imkanlarından yoksun kalmasını istemiyoruz. O nedenle her birinizden okul okul, öğrenci öğrenci, bu süreci takip ederek tüm öğrencilerimizin eğitim alabilmesi için gereken hassasiyeti göstermenizi istiyorum. Gerçekten bugüne kadar öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve sizler yoğun bir gayret gösterdiniz ve eğitimde önemli bir başarı yakaladık. Bu başarıyı bu süreçte de devam ettirmeyi ve artırmayı hedefliyoruz. Gecemizi gündüzümüze katacağız ve ne olursa olsun çocuklarımızın online eğitime katılımını ve en iyi eğitimi almasını sağlayacağız. Çünkü bu ülkenin geleceği bu çocuklar ve bunun sorumluluğu vebali bizim üzerimizdedir." Dedi.

Yeni sürece ilişkin Milli Eğitim Bakanlığınca alınan önemli kararları da paylaşan Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

 

Savaşçı'nın konuşmasının ardından şube müdürlerimiz sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgilendirmede bulundu. Toplantının son bölümünde Şube Müdürümüz Mesut Kaş tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek çalışmalar konusunda sunum yapıldı.

20-11-202020-11-202020-11-202020-11-202020-11-202020-11-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.