SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SADED Yönetim Kurulu Başkanı, Eğitimci-Yazar Tahir Fatih Andı, Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programda öğrencilerle bir araya geldi.

SADED Yönetim Kurulu Başkanı, Eğitimci-Yazar Tahir Fatih Andı, Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programda öğrencilerle bir araya geldi.

Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Asım’ın Nesli İle Diriliş Buluşmaları” programı düzenlendi. Sanat Düşünce Eğitim Derneği (SADED) ve Eğitimde Diriliş Derneği işbirliğiyle düzenlenen programa Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, SADED Yönetim Kurulu Başkanı, Eğitimci-Yazar Tahir Fatih Andı, Eğitimde Diriliş Derneği Başkanı Fahrettin Yılmaz, Okul Müdürü Samet Şimşek, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını Okul Müdürü Samet Şimşek yaptı. Şimşek’in ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  “Biz, bu çalışmaların çok faydalı ve önemli olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızın öğretimin yanında eğitimine de faydalı olmasını, gelecekte üstelenecekleri rollerde onlara ufuk açıcı olmasını arzuluyoruz. 20-30 sene sonra ülkemizi siz çocuklarımız yöneteceksiniz. O makamlara geldiğinizde fotoğrafın tamamını görebilmeniz ve olayların tamamını kavrayabilmeniz açısından bu konferansları çok önemli buluyorum.” İfadelerini kullandı.

Altınsoy’un konuşmasının ardından Eğitimci-Yazar Tahir Fatih Andı, öğrencilerle “Asım’ın Nesli” konulu konferans verdi. Andı, öğrencilere Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” ifadesi ile neyi kastettiğini anlattı.

İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in (SAV) öğrencisi, Medineli ilk Müslümanlardan Asım Bin Sabit’in örnek yaşantısını anlatan Andı, Hz. Peygamber’in 12 yaşında iken öğretmenlik, komutanlık gibi görevler verdiği Asım’ın hangi vasıf ve özelliklerle bu mertebelere layık görüldüğünü anlattı.

Konuşmasında öğrencilere önemli mesajlar veren Andı; “Bugünün Asımları yalvarırcasına bir istekte bulunuyorum sizden. Kimsenin adamı olmayın. Hiç kimseye arkanızı dayayıp, sırtınızı dayadığınız adamın fotoğrafını çerçeveleyip ‘arkamda bu var’ mesajını vermeyin. Arkanıza ümmeti, bayrağı, milleti, devleti, Ezan-ı Muhammedi’yi, Resulullah’ın ayak izlerini alın. Hiç kimsenin uzantıları olmayın. Biz İslam ile şereflenmişiz, İslam Medeniyetinin neferleri olarak gitmek zorundayız. Bizi, dinle sağ sol ile taptıkları totemleri ile aldatırlar. Aldatılanlardan olmayın. Cebinize para koyarak, size burs vererek aldatırlar. Bunları 15 Temmuz’da gördük. Allah hepinize bu inançla, Ümmeti Muhammed’i kuşatacak Asım’ın nesli ruhuyla yürümenizi nasip etsin.” İfadelerini kullandı.

Konferansın sonunda Sivas Valisi Davut Gül, SADED Yönetim Kurulu Başkanı, Eğitimci-Yazar Tahir Fatih Andı’ya teşekkür ederek çiçek takdim etti.

10-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-2018

 

 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.