SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Normalleşme Takvimine Bağlı Olarak 1 Martta Kademeli Olarak Başlaması Planlanan Yüz Yüze Eğitime Geçiş Süreci, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısında Ele Alındı.

Normalleşme Takvimine Bağlı Olarak 1 Martta Kademeli Olarak Başlaması Planlanan Yüz Yüze Eğitime Geçiş Süreci, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısında Ele Alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya geldi. Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa şube müdürlerimiz de katıldı. Toplantı, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme Projesi değerlendirme sunumu ile başladı. Proje koordinatörü Serdar Öcal tarafından gerçekleştirilen sunumda ilçelerin 2019-2020 LGS başarı durumu ile proje kapsamında gerçekleştirilen hazırbulunuşluk ve izleme sınavlarına ilişkin başarı grafikleri üzerinden değerlendirmelerde bulunuldu. Öcal, KÖPRÜ projesi kapsamında gerçekleştirilen ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin de bilgi verdi.

 

Projenin Sivas'ın eğitim başarısına önemli bir katkı sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı LGS'de önemli bir başarı yakalandığını bu yıl gerçekleştirilecek sınav için de yoğun bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Sivas'ın bu yıl da LGS'de önemli bir başarı yakalayacağına inandığını belirten Savaşçı, proje kapsamına YKS'ye hazırlanan öğrencilerin de alındığını hatırlatarak "İnşaallah YKS'de de arzu ettiğimiz başarıları yakalayacağız" dedi. KÖPRÜ Akademi Projesi kapsamında YKS'ye girecek öğrenciler için ÖSYM ile aynı formatta "YKS Son Prova" sınavı gerçekleştirileceğini belirten Savaşçı, 22-23 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi planlanan sınav için başvuruların 1-31 Mart tarihleri arasında http://sivasodm.meb.gov.tr adresinden alınacağını söyledi.

Kademeli normalleşme ile birlikte kısmen başlayacak olan yüz yüze eğitime ilişkin de önemli değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürlerinden MEB ve TSE tarafından hazırlanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na uygun olarak tüm hazırlıkların yapılmasını istedi. Savaşçı; "Sivas olarak tüm kademelerimizde yüz yüze eğitime hazırız. Bu konuda titiz bir çalışma yürütüyoruz. Ancak, tüm hazırlıklarımızı sürekli olarak gözden geçirmemiz gerekiyor. Bu nedenle bütün okullarımızı tek tek gezip son durumu ve varsa eksik hususları yerinde tespit edip gereken çalışmayı yapalım." Dedi.

Yüz yüze eğitim sürecinin yol haritasına ilişkin önemli bilgiler paylaşan Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

Toplantının son bölümünde şube müdürlerimiz tarafından sorumluluk alanlarına ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.

23-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-2021

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.