SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında “Kudüs Kırmızı Çizgimiz” adlı resim ve afiş sergisi açtı.

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında “Kudüs Kırmızı Çizgimiz” adlı resim ve afiş sergisi açtı.

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi, Sivas Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde hayata geçirilen Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi kapsamında Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesinde “Kudüs Kırmızı Çizgimiz” adlı resim ve afiş sergisi açtı. Serginin açılışını Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ve Okul Müdürü Harun Kaya gerçekleştirdi.

 

Açılış öncesinde konuşan Okul Müdürü Kaya, “Öğrencilerimiz, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında öğrencilerimiz arasında farkındalık oluşturmak ve gündemi takip etmek açısından bir proje hayata geçirdiler. Bu kapsamda “Kudüs Kırmızı Çizgimiz” adlı bir resim ve afiş yarışması düzenledik. Yaklaşık 100 adet resim ve afiş geldi. Bunların içerisinden 25 yağlıboya resim ve 15 afişi sergilemeye layık gördük. Bu proje bizim için çok değerli çünkü, öğrencilerimiz Kudüs’ü, Kubbet-üs  Sahra’yı, Mescid-i Aksa’yı tanıdılar. Onlar hakkında iyi bir farkındalık oluştu” ifadelerini kullandı.

Sivas Valisi Davut Gül ise Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi projesi kapsamında hayata geçirilen “Kudüs Kırmızı Çizgimiz” resim ve afiş yarışması ile serginin düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi’nin önemine de dikkat çeken Gül; “Yaklaşık 15 gün önce Sivas Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclislerini oluşturmuştuk. Bu meclislerimizde bu tür çalışmalar yapılacak. Kadı Burhaneddin’in birçok özelliği var ama dört özelliği çok ön plana çıkıyor. 4 yaşından beri ilim irfanla tanışması, iyi bir devlet adamı, iyi bir sanatçı ve iyi bir edebiyatçı olması. Dolayısıyla biz çocuklarımızda bu dört özelliğin olmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Vali Gül ve beraberindeki protokol üyeleri daha sonra açılış kurdelesini keserek, sergideki afiş ve resimleri inceledi. Vali Gül, öğrencilerden eserleri hakkında bilgi aldı.

09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.