SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ALTINSOY’UN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ALTINSOY’UN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919 “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir önder ile yürüyen bir halkın, onur mücadelesinin başlangıç zamanıdır.

Bugün Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, birlik ve beraberlik ruhu ile Samsun’da başlayan ve dalga dalga tüm yurda yayılan Kurtuluş ateşinin ve direnişinin öyküsüdür.

19 Mayıs; geçmişi, tarihin çok eski devirlerine dayanan milletimizin yeniden doğuşunun simgesidir. Bu doğuşta Sultan Şehir Sivas’ımız, büyük bir görev üstlenmiştir. Zira bu müstesna şehir, bağımsızlık mücadelemizin en önemli kilometre taşlarından bir tanesi olmuş, 108 gün milli Mücadeleye ev sahipliği yaparak 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesini en güzel şekilde taşımıştır.

Hem ülkemizin gençlerine hem de Sultan Şehrimizin gençlerine ülkemizin bağımsızlığını korumak noktasında büyük görevler düşmektedir.

 

Sevgili gençler;

 

Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Cumhuriyet sizlere emanet edilmiştir.  Onu sonsuza kadar korumak en önemli göreviniz olmalıdır. Ülkemizi bilgi ve teknoloji çağı olarak adlandırılan 21. Asırda çağdaş bir toplum haline getirmek için var gücünüzle çalışınız. Şanlı tarihimizi kanları ve canları ile yazanları unutmayınız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkınız. Ülkemizin fertleri arasında sevgi, saygı, iyi niyet ve hoşgörüyü esas alan bir anlayışı benimseyiniz. Sizlere güvenimiz tamdır.

 

Ben de gençlerimizin bu vatana her daim hizmet edecekleri inancıyla “ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI”nı kutluyor ve başta Cumhuriyetimin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşı’nın bütün kahramanlarını, rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

 

Mustafa ALTINSOY

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

19-05-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.