SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Gençler,

Yüzlerce yıl dünyaya hükmetmiş bir imparatorluğun artık yıkıldı derken küllerinden yeniden doğduğu ve Samsun'dan tüm vatan toprağına bağımsızlık hareketinin dalga dalga yayıldığı kutlu bir günün seneidevriyesindeyiz.

Emperyalist güçlerin ülkeleri dâhili ve harici oyunlarla ele geçirmeye çalıştığı, zalimin mazlumu acımasızca ezdiği, sözde insan hakları savunucularının dahi haklının değil güçlünün yanında yer aldığını şu günlerde "hür ve bağımsız" bir ülke olmanın kıymeti, çok daha iyi anlaşılmaktadır. Millî Mücadele'ye yön veren bir şehrin eğitim neferleri olarak binlerce şehidimizin kanlarıyla bizlere armağan edilen bağımsızlığımızı ilelebet yaşatacak kişilerin, 19 Mayıs'ın kendisine armağan edildiği gençlerimiz olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle vatan ve millet şuuruna sahip, tarihinin ona yüklediği sorumluları idrak eden, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun sesi olan bir gençliğin yetişmesi için gayret gösteriyoruz.

Elbette "aklıselim, kalbiselim, zevkiselim" böyle bir gençliğin yetişmesi, siz değerli öğretmenlerimizin gayretine muhtaçtır.  Bu gayret ve inanç ise her bir meslektaşımda ziyadesiyle mevcuttur.

"En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır." bilinciyle bugün gençlerimizin tekâmülü için atacağımız her bir adımın yarın karşılığını katbekat alacağımıza yürekten inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yılını kutluyor, geleceğimizin teminatı geçlerimizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Canlarını ve kanlarını feda ederek bu kutlu bayramın bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

 

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Millî Eğitim Müdürü

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.