SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Mehmet Gökhan Ay Anadolu Lisesi Öğretmenleriyle Bir Araya Gelerek Sohbet Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Mehmet Gökhan Ay Anadolu Lisesi Öğretmenleriyle Bir Araya Gelerek Sohbet Etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Mehmet Gökhan Ay Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle okul salonunda bir araya gelen Savaşçı'ya Şube Müdürümüz Resul Çatal da eşlik etti. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, Sivas'ın eğitimde her geçen gün başarısını artırdığını belirterek, bu konuda fedakârca çalışan öğretmen ve okul idarecilerine teşekkür etti.

Savaşçı, "Öğrencilerimizin akademik başarısını çok önemsiyoruz. Ama bunun yanından sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanda birçok proje ve çalışmayı hayata geçiriyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz; akademik yönden başarılı oldukları kadar, milli ve manevi değerlerine, kendi kültürüne bağlı bireyler olarak yetişsin. Bu noktada hepimize önemli görevler düşüyor. El ele vereceğiz, gecemizi gündüzümüze katacağız ve öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışacağız. Öğrencilerimizin başarısındaki en önemli faktörlerden bir tanesi de velilerimizin bu yöndeki katılımlarını sağlamak. Bu konuda da gereken çalışmaları yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Valimiz Salih Ayhan'ın destekleri ile eğitim alanında birçok önemli projenin hayata geçirildiğini, öğretmen ve okul idarecilerinin özverili çalışmalarıyla birlikte Sivas'ın LGS'de ve YKS'de iyi bir başarı artışı sağladığını kaydeden Savaşçı, bu başarıyı grafiğini daha da artırarak devam ettirmek istediklerini söyledi. Savaşçı, öğrencilerin akademik başarısını artırmak amacıyla hayata geçirilen, Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme Projesi'nin bu yılda daha kapsamlı olarak devam edeceğini belirtti.

Savaşçı, konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi. Okulda gerçekleştirilen proje ve faaliyetler hakkında da öğretmenlerden bilgi alan Savaşçı, okul bazındaki başarı hedefleri ile ilgili de öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Toplantının ardından okul binasında incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Fehmi Doğan'dan bilgi alan Savaşçı, EBA Destek Noktasında Canlı Derse katılan öğrencilerle de sohbet etti.

09-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-202009-10-2020

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.