SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelindeki Okulların Müdürleri İle VKS Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Genelindeki Okulların Müdürleri İle VKS Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Mili Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, kademeli normalleşme süreci ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen online ve yüz yüze eğitime ilişkin yol haritasını okul müdürleri ile değerlendirdi. Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıda il genelindeki okulların müdürleri ile bir araya gelen Savaşçı, Covid-19 salgını sürecinde orta riskli bölgede yer alan Sivas'ta Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği takvim ve program doğrultusunda gerçekleştirilecek olan yüz yüze ve online eğitime ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sivas'taki bütün okulların salgın sürecinde "Okulum Temiz" belgesi aldığına dikkat çeken Savaşçı; "Bu konuda okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm personelimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin en iyi ve sağlıklı koşullarda eğitim alabilmeleri için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Ancak aldığımız tedbirleri MEB ve TSE tarafından hazırlanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" kapsamında her an gözden geçirmeliyiz. Bu konuda her birinizden çok titiz davranmanızı istiyorum." Dedi.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Savaşçı, destekleme ve yetiştirme kurslarının verimli şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrenciler için gerçekleştirilen çalışmaların da büyük bir hassasiyetle yürütülmesini istedi.

Savaşçı, okul müdürlerinin sürece ilişkin, görüş öneri ve taleplerini de dinledi.

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.