SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen tecrübe paylaşımı söyleşi programında eğitimci-yazar Mehmet Şarkışla, okul müdürleri ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen tecrübe paylaşımı söyleşi programında eğitimci-yazar Mehmet Şarkışla, okul müdürleri ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen tecrübe paylaşımı söyleşi programında eğitimci-yazar Mehmet Şarkışla, okul müdürleri ile bir araya geldi.

Bahçeşehir Koleji’nde düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Bahçeşehir Okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü Kurucusu Mehmet Oflaz, Müdür Yardımcımız Halil Kurt, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil, kolej yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.

Söyleşi öncesinde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  özel okullarla resmi okullar arasındaki diyaloğu artırmak, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak ve işbirliği içerisinde daha fazla nasıl çalışabiliriz diye bu tür organizasyonlar yapıyoruz. Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin de direktifleri ‘Özel okullara gidin, gelin görüşün, onların imkânlarından istifade edin veya onların sizden karşılıklı olarak istifade etmesini sağlayın’ yönünde. Biz de bu kapsamda bu tür çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda da mesleki açıdan önemli bir noktaya gelmiş, sizin içinizden çıkmış, öğretmen ve eğitimci Mehmet Şarkışla’yı sizlerle buluşturmak istedik. Kendisinin özel okul tecrübesi de var. Devlet tecrübesi, eğitim tecrübesi, entelektüel birikimi ve özel okul tecrübesi olan şehrimizin bir kıymetini değerlendirmek ve kendisinin bilgisinden istifade etmek üzere bu söyleşi düzenlenmektedir. Bize bu salonu açtıkları için Mehmet Oflaz Bey’in şahsında Bahçeşehir ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde Okul Müdürlerine büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirten Şarkışla, okul müdürünün okulda, saygı, sevgi ve güven ortamını tesis etmesi gerektiğini belirti. Her idarecinin odasına giren öğrencisini ayağa kalkarak karşılaması ve uğurlaması gerektiğini belirten Şarkışla; saygı, sevgi ve güven olmadan eğitimde başarılı olunamayacağını söyledi.

“Erzincan’ın bir köyünden nasıl ki bugün ülkeyi yöneten bir başbakan çıkıyorsa, sizin okulunuzdan, sınıfınızdan da geleceğin Başbakanı, Cumhurbaşkanı çıkabilir” diyen Şarkışla, tarihe yön veren ve tarihte yerini alan dahi insanlardan örnekler vererek, “sizin sınıfınızda da bir dahi olabilir. İşte bu dâhiyi keşfetmelisiniz” dedi.

Eğitimin sadece matematik formüllünü çözen bireyler yetiştirmek olmadığını belirten Şarkışla, milli ve manevi değerlerle donatılmış, çevresine, ailesine saygılı ve aynı zamanda bilgili nesiller yetiştirmek gerektiğini belirtti. Şarkışla, söyleşide idareciliğin püf noktaları ve başarı formülleri üzerine de önemli paylaşımlarda bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, programın sonunda Şarkışla’ya çiçek takdim etti.

 

29-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.