SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) arasında “Eğitimde İşbirliği” protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) arasında “Eğitimde İşbirliği” protokolü imzalandı.

 

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) arasında “Eğitimde İşbirliği” protokolü imzalandı. CÜ rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı katıldı.

 

İmza töreninde konuşan CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, iki kurum arasında geçen yıl imzalanan protokoller kapsamında birçok ortak çalışma gerçekleştirildiğini ve önemli neticeler elde edildiğini belirtti. Rektör Yıldız; “Yine üç projeyi içeren bir protokol imzalıyoruz. Bunlardan bir tanesi Onlar da Buradaydı, diğeri eğitim yönetimi çalışmaları, bir diğeri de sosyal ve kültürel çalışmalar. Üniversitemizde çalışan hocalarımızın mezun olduğu okullara giderek öğrencilerle sohbet etmesi gibi çalışmaları geçen yıl yapmıştık bu sene de devam ediyor. Öğrencilere umut vermesi açısından bu çalışmalar önemliydi ve güzel neticeler aldık. Yeni projeler de hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise eğitimde işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların önemine değinerek, CÜ Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Altınsoy; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak şehrimizin güzide kurumu olan Cumhuriyet Üniversitesi ile önemli protokoller imzalıyoruz. Geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz işbirliği ve protokollere ilaveten yine Onlar da Buradaydı projemiz kapsamında üniversitemizde görev yapan çok değerli öğretim üyesi okullarımıza gelip tecrübe ve birikimlerini, öğrenci ve öğretmenlerimizle paylaşacaklar. Onun dışında il merkezindeki resmî ortaokullarda görev yapan Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerine yönelik Mart ayı içerisinde Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı hocamız tarafından mesleki gelişim semineri verilecek. Yine hocamızın moderatörlüğünde öğrencilerimizde engelli vatandaşlarımızla ilgili hassasiyet oluşturmak, engelli bireyleri topluma kazandırmak, engelleri aşmanın inanç meselesi olduğunu ve başarının anahtarının inanmaktan geçtiği bilincini yerleştirmek amacıyla okullarımızda paneller düzenlenecek. Ben Sayın Rektörümüze bize göstermiş olduğu yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra bu tür çalışma ve protokollerin artarak devam edeceğini belirterek tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından Rektör Yıldız ve Altınsoy, eğitimde işbirliği protokolünü imzaladı.

06-03-201806-03-201806-03-2018

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.