SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında imzalanan protokol kapsamında Sivas’ta ilkokul öğrencilerine “Trafik Adabı ve Çevre Bilinci” dersi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında imzalanan protokol kapsamında Sivas’ta ilkokul öğrencilerine “Trafik Adabı ve Çevre Bilinci” dersi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında imzalanan protokol kapsamında Sivas’ta ilkokul öğrencilerine “Trafik Adabı ve Çevre Bilinci” dersi verildi.  Vali Zübeyir Kemelek İlkokulu’nda düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımımız Harun Tan ve Sivas Trafik-Der Başkanı Mustafa Er ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, projenin amacı hakkında bilgi verdi. Altınsoy; “Amacımız okul öncesi ve ilkokulda eğitim alan çocuklarımızda trafik ve çevre bilinci oluşturarak trafik kazalarının en aza indirilmesini sağlamaktır. Sivas’ın tüm anaokullarında ve ilkokullarda bu eğitimler usta öğreticiler tarafından verilecektir. Öğrencilerimizin küçük yaşlarda trafik bilinci edinmesi için sürücü kursları ve Milli Eğitim Bakanlığının protokolü ile Türkiye’nin her yerinde bugün itibari ile bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Trafik Adabı ve Çevre Bilinci’ derslerini başlatıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sivas Trafik-Der Başkanı Mustafa Er ise sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol kapsamında; okullarda trafik bilincini artırmaya yönelik eğitim programları uygulanacağını söyledi. Er; “MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğümüz ile TÜSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde ‘Trafik bilincini artırmak ve farkındalık yaratma’ amaçlı eğitimler verilmesi hedeflenmiştir” dedi. Er, proje kapsamında MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜSEKON tarafından hazırlanan eğitim materyallerinin dağıtımının da yapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından “Trafik Adabı ve Çevre Bilinci” konulu ilk ders başladı. Uzman Öğretici Hakan Akçadağ, slayt gösterisi eşliğinde öğrencilere eğitim verdi.

29-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.