SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan TEKNOFEST'te En İyi Sunum Ödülü Alarak Büyük Bir Başarıya İmza Atan Beypınar Köyü Şehit Abdulkadir Koç Ortaokulu Öğrencilerini Tebrik Etti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan TEKNOFEST'te En İyi Sunum Ödülü Alarak Büyük Bir Başarıya İmza Atan Beypınar Köyü Şehit Abdulkadir Koç Ortaokulu Öğrencilerini Tebrik Etti.

TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisinde projeleri En İyi Sunum Ödülüne layık görülen Merkez Beypınar Köyü Şehit Abdulkadir Koç Ortaokulu öğrencileri Doğuhan Gülmez ve Ahmet Güleç, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. Öğrencilere Okul Müdürü Selçuk Yıldız ve Danışman Öğretmen Erhan Kutlucan da eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrenci ve öğretmenlerini tebrik eden Aslan, bir süre öğrencilerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. TEKNOFEST'e İnsanlık Yararına Teknolojiler Kategorisinde 16 bin 342 başvuru yapıldığını belirten Okul Müdürü Selçuk Yıldız ise projelerinin 592 finalist arasında Sosyal İnovasyon Yarışmasında En İyi Sunum Ödülüne layık görüldüğünü belirtti. Projenin detayları hakkında bilgi veren Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erhan Kutlucan da 7 yıldır görev yaptığı okulda öğrencilere robotik kodlama alanında eğitimler verdiğini, öğrencilerin bu kazanımlarla çok sayıda proje geliştirerek çeşitli yarışmalara katıldıklarını belirtti. Şuan Fen Lisesinde görev yaptığını, geçen yıl yaptıkları başvuru neticesinde bu yıl gerçekleştirilen TEKNOFEST'e katıldıklarını ifade eden Kutlucan,  telefon ve tablet kullanımında insanların göz sağlığını korumaya yönelik geliştirdikleri proje ile En İyi Sunum Ödülüne layık görüldüklerini kaydetti.

Öğrenciler, Doğuhan Gülmez ve Ahmet Güleç ise TEKNOFEST'e katılmanın ve derece elde etmenin kendileri için çok büyük bir gurur olduğunu ifade etti. Öğrenciler, bu vesile ile ilk kez şehir dışına çıktıklarını ve uçağa bindiklerini belirterek; "Bu bizim için ayrıca büyük bir heyecan ve tecrübe kaynağı oldu." Dedi.

Öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Sizlerin bu başarısı bizim için de büyük bir gurur kaynağı. Biz gençlerimizin teknolojiyi geliştiren, üreten ve en iyi şekilde kullanan bireyler olarak yetişmesini çok önemsiyoruz. Sizlerin, gelecekte daha büyük başarılara imza atacağınıza, ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasına katkı sağlayacak nice projeler üreteceğinize inanıyorum." İfadelerini kullandı.

Aslan daha sonra öğrencilere hediye takdim etti.

13-10-202113-10-202113-10-2021 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.