SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen seminer programları devam ediyor.

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen seminer programları devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde hayata geçirilen İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen seminer programları devam ediyor.

Aralarında Sivas’ın da bulunduğu 12 pilot ilde uygulanacak olan İYEP ile ilgili seminerleri Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy da yakından takip ediyor. Altınsoy, Süleyman Demirel Ortaokulu’nda gerçekleştirilen seminerin bugünkü oturumunda da öğretmenlerle bir araya geldi. Altınsoy’a Şube Müdürümüz Mehmet Başçil de eşlik etti.

Seminerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün görevlendirmesi ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen İYEP Çalıştayına katılan sınıf öğretmenleri Murat Biner ve Mustafa Akgül, İYEP programı hakkında öğretmenlere bilgi aktardı.

İYEP’in, ilkokul 3 ve 4. Sınıflarına devam eden eğitim ve öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi okuma-yazma, okuduğunu anlama becerileri ve temel matematik öğrenme alanında yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için uygulanacağı belirtildi.

 

Seminer sonunda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, İYEP’in uygulanması ve başarıya ulaşması noktasında öğretmenlerin gayret ve özverisinin büyük önem taşıdığını söyledi. Altınsoy, programın pilot uygulamada elde edilen başarının ardından ülke genelinde uygulamaya konulacağının altını çizdi.

10-01-2018

10-01-201810-01-201810-01-201810-01-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.