SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harita Tapu Kadastro Alanında eğitim almak üzere Portekiz’in Braga kentine gidecek olan Atatürk MTAL öğrencileri, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´u ziyaret etti.

Harita Tapu Kadastro Alanında eğitim almak üzere Portekiz’in Braga kentine gidecek olan Atatürk MTAL öğrencileri, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy´u ziyaret etti.

Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri AB Projesi kapsamında Harita Tapu Kadastro Alanında eğitim almak üzere Portekiz’in Braga kentine gidecek. Öğrenciler, Okul Müdürü Cemal Dalcı ve Rehber Öğretmen Bahri Arıç ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret ederek, Braga’da gerçekleştirilecek eğitim programı hakkında bilgi verdi.

Yurt dışındaki eğitim programının 21 gün süreceğini belirten Rehber Öğretmen Bahri Arıç; “7 öğrencimizle birlikte Braga’da Harita ve Kadastro alanında mesleki eğitim faaliyetlerine ve saha incelemelerine katılacağız. Öğrencimiz, burada almış oldukları eğitimin Avrupa’daki örneklerini inceleyerek mesleki deneyim kazanma imkânı bulacak. Bu proje Rize İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülüyor. Proje ortağı İzmir Çınarlı Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi ve Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi... Biz, öğrenci gurubumuzla birlikte 21 gün orada kalarak hem eğitim faaliyetlerine katılacağız hem de birçok tarihi mekânı gezerek, Portekiz’i tanıma imkânına sahip olacaklar” ifadelerini kullandı.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Altınsoy; “Mutlaka ziyaret ettiğiniz yerler ve eğitim faaliyetleriyle ilgili notlar alın. Yanınızda bir ajanda bulunsun. Orada edineceğiniz tecrübelerin mesleki hayatınızda önemli yansımaları olacağını unutmayın” dedi.

04-05-201704-05-201704-05-201704-05-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.