SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Görme Engelli Öğrenciler İçin "Sesinde Hayat Var Projesi"ni Hayata Geçirdi.

Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Görme Engelli Öğrenciler İçin

Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun, Gemerek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muharrem Daşdan ve Gemerek Sabancı Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Faruk Medeni İle Birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti.

 

Savaşçı'ya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında bilgi veren Dursun, Sivas Valiliği tarafından başlatılan 700 Fikir 700 Proje Kapsamında hayata geçirdikleri görme engelli öğrencilere yönelik; "Sesinde Hayat Var" Projesinin de uygulama aşamasına geldiğini söyledi. 

Proje koordinatörü Gemerek Sabancı Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Faruk Medeni ise projenin detayları hakkında bilgiler verdi.

Medeni; "Sivas Valiliği tarafından başlatılan 700 Fikir 700 Proje Kapsamında hayata geçirdiğimiz bu proje ile hem Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzün "Anadolu Masalları" Projesine destek olmak hem de uzaktan eğitim sürecinde en dezavantajlı grup olan Görme Engelli öğrencilerimizin yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Projemizde gönüllü öğrenci ve öğretmenlerimiz görme engelli öğrencilerimizin istifadesine sunmak için masal seslendirdiler. Seslendirilen masalları dijital ortama aktararak öğrencilerimize ulaştırılacağız. Ayrıca öğrencilerimize bu kapsamda Braille yazı destekli masal kitabı, seslendirilen hikâyeleri dinleyebilmeleri için kulaklık, hikâyelerin yüklü olduğu CD ve hafıza kartı ile 1 aylık Storytel kullanım kodu verilecek. İl Genelindeki 17 görme engelli öğrencimiz, bu projeden yararlanacak." Dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun başta olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gemerek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muharrem Daşdan ise Savaşçı'ya okul bünyesinde üretimini yaptıkları teknolojik ürün ve çeşitli materyaller hakkında bilgi verdi. Okul bünyesinde öğretmen ve öğrencilerin birçok ürünü üretebildiğini belirten Daşdan, ürün çeşitliliği ve üretim imkânlarını artırmayı arzuladıklarını dile getirdi.

Okulda geliştirilen ve üretilen bazı ürün örneklerini inceleyen Savaşçı, "Meslek liselerimizin üretim ve ürün geliştirme çalışmalarına her zaman destek veriyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." Dedi.

23-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.