SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazipaşa Ortaokulu Eğitimde Yenilikçilik Projesi kapsamında “Benim Sıramı Ayır” projesi hazırladı.

Gazipaşa Ortaokulu Eğitimde Yenilikçilik Projesi kapsamında “Benim Sıramı Ayır” projesi hazırladı.

Gazipaşa Ortaokulu Eğitimde Yenilikçilik Projesi kapsamında “Benim Sıramı Ayır” projesi hazırladı. Okul Müdürü Halil İbrahim Taşçı, proje yürütücüsü öğretmenlerle birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’u ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

Proje ile öğrencileri mesleki alanlara en iyi şekilde yönlendirmeyi hedeflediklerini belirten Taşçı, “Projemiz, not ortalaması 60 ile 85 arasında olan 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerimize mesleki belirleme envanteri yapacağız. Bu çalışmadan çıkan sonuçlara göre, öğrencilerimizi eğilimleri olan meslekleri yakından tanımaları için geziler düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz bu kapsamda meslek fakülteleri ve mesleğin icra edildiği mesleki kuruluşlarda birebir incelemelerde bulunma imkânına sahip olacak. Biz bu çalışma ile öğrencilerimizi mesleki alanlara en iyi şekilde yönlendirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimizin özgüven kazanmalarını sağlamak istiyoruz. Projenin en başından en sonuna kadar okulumuzda görev yapan tüm öğretmenlerimiz ve velilerimizi çalışmalarımıza dâhil etmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Taşçı ve beraberindeki öğretmenlere teşekkür etti. 

23-11-2017

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.